Bronisze: Ceny krajowych owoców i warzyw wyższe w porównaniu z cenami sprzed roku

Autor: Bronisze 18 grudnia 2015 14:11

Wzmożony ruch w hurtowej sprzedaży owoców i warzyw przypada na ostatnie dni przed Świętami. Większość konsumentów kupuje je tuż przed Wigilią. Ceny krajowych owoców i warzyw podobnie jak w poprzednich miesiącach wyższe, w porównaniu z cenami sprzed roku. Wynika to z bardzo niekorzystnych w tym roku warunków wegetacyjnych. Jednakże zarówno owoców jak i warzyw z produkcji krajowej i z importu jest pod dostatkiem.

Nadal w sprzedaży są kalafiory i brokuły „prosto z pola”. Ceny hurtowe za kalafiory polskiej produkcji od 2 do 3 zł za sztukę, brokuły w podobnej cenie.

Kapusta kwaszona w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach od 2,60 zł do 3,50 zł za kilogram, co porównując z 2014 rokiem jest dwukrotnie drożej. Także dwa razy tyle co w minionym roku zapłacimy za marchew, cebulę i buraki. Cebula w cenie hurtowej od 0,95 zł do 1,30 zł za kilogram (w workach 10 i 15 kg). Wzrost widać także w cenach owoców, tak krajowych jak i importowanych. Ceny hurtowe krajowych jabłek wzrosły o 25% do 50% , w zależności od odmiany.
Oferta hurtowa na świeże jabłka waha się od 80 groszy za kilogram do 1,33 zł za kilogram ( w zależności od klasy jakości i odmiany. Najdroższe są odmiany Gala, Golden Delicius i Empire w cenie do 2 zł za kg.

Mak w opakowaniach po 10 kg, jest w Broniszach w cenie jednostkowej 9 zł/kg, ale już produkt konfekcjonowany w opakowaniach jednokilogramowych, o 3 zł drożej. Tu cena jest porównywalna z minionym rokiem. Olej rzepakowy w cenie 20 zł za litr (w butelkach po 250 ml) jest o ¼ droższy w porównaniu z ceną sprzed roku.

Cytrusy też droższe, ale różnice cen mniejsze. Jest drożej od 10% do 25%. I tak cytryny (po 10 kg w opakowaniu) są w ofercie Rynku w Broniszach w cenie od 4,50 do 7 zł za kilogram. Mandarynki od 3 do 7 zł/kg , a pomarańcze od 2,60 zł ( odmiany drobne) do 5 zł za odmiany duże, importowane z Hiszpanii.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach - to największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum hurtowej dystrybucji owoców, warzyw i kwiatów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane