PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Bronisze: ceny warzyw i owoców nadal niższe niż rok temu

Autor: www.dlahandlu.pl 6 czerwca 2014 09:56

Nie tylko truskawki były w tym roku znacznie wcześniej, dotyczy to także czereśni, malin i borówki amerykańskiej. Ceny hurtowe na Rynku Hurtowym w Broniszach nadal są znacznie niższe niż rok temu.

- Czereśnie krajowej produkcji to odmiany Rivan i Burlat (duże owoce). W minionym roku sygnalne partie tych owoców (Rivan) pojawiły się 4 czerwca. Maliny, pochodzą z upraw pod osłonami, w ubiegłym roku pierwsze notowania tych owoców rozpoczęliśmy w drugiej dekadzie czerwca. Aktualna cena hurtowa od 27 do 32 zł za kilogram. Borówki amerykańskie też spod osłon od 37 do 40 zł w hurtowej sprzedaży - w ubiegłym roku pierwsze notowania cen rozpoczęliśmy od 12 czerwca. Borówki amerykańskie są spod osłon, ale owoce podobnej do niej jagody kamczackiej pochodzą z upraw polowych - podaje RH Bronisze.

Bardzo duże są dostawy truskawek. Obecnie pochodzą z upraw pod osłonami i z produkcji polowej. Ceny hurtowe wahają się od 2,30 do 3,5 zł za kg, w zależności od odmiany i jakości owoców. Teraz truskawki sprzedaje od 100 do 200 plantatorów, czereśnie dostarcza na razie kilkunastu.

Mniej optymistyczna prognoza mówi, że po kilku ostatnich chłodniejszych i deszczowych dniach podaż truskawek może się zmniejszyć, a ceny mogą wzrosnąć.

Nadal rosną dostawy krajowych warzyw. Utrzymana jest tendencja spadku cen, przy nieznacznych wahaniach uzależnionych od ilości dostawców. Nadal tegoroczne ceny są znacznie niższe w porównaniu do cen z 2013 roku. W czerwcowych dostawach kalafiory sprzedawane są na Rynku Hurtowym w Broniszach w cenie hurtowej około 1,55 zł za sztukę, w 2013 roku cena była dwa i pół raza wyższa. Kapusta młoda, w cenie hurtowej od 2 do 2,75 zł za główkę, co oznacza, że w porównaniu z ceną sprzed roku jest to dwukrotnie taniej. Młoda marchew sprzedawana jeszcze w pęczkach także jest tańsza. W ofercie hurtowej (10 pęczków) cena nie przekracza 2 zł za pęczek. Bardzo staniały ogórki krótkie i pomidory. Cena tych ostatnich nie przekracza 4 zł za kilogram (w opakowaniach po 6 kilogramów).
Sałata masłowa w skrzynkach po 16 sztuk sprzedawana jest w cenie od 13 zł (przy cenie 80 groszy za sztukę do 16 zł przy cenie 1 zł (większe główki).

Za pośrednictwem Rynku Hurtowego Bronisze sprzedawanych jest rocznie około 1,2 miliona ton owoców i warzyw (produkcji krajowej i z importu). Do sprzedaży na wolnym powietrzu przygotowanych jest 1300 stanowisk. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,99

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane