PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bronisze o aktualnych cenach hurtowych warzyw i owoców

Autor: Bronisze 3 czerwca 2015 14:06

Dostawy truskawek są raz większe raz mniejsze – wynika to m.in. z wahań pogodowych mówią plantatorzy. Najpierw dość długo utrzymywały się chłody, a teraz jest sucho i owoce wolniej dojrzewają. Cena na Rynku w Broniszach od 3,50 do 4 zł za kilogram.

Pierwsze krajowe czereśnie (drobnoowocowe Rivan i Majówka) są później niż rok temu. Ceny od 3 do 4 zł za kilogram.

Wielkoowocowe czereśnie odmiany Burlat (czerwone) powinny pojawić się dopiero za kilka dni. Jak na razie sprzedawcy oferują czereśnie importowane z Bałkanów, smakiem zbliżone do krajowej Cordii. Cena kilograma w ofercie hurtowej waha się od 8 do 10 zł (opakowania po 2 i 5 kilogramów).

W dostawach owoców importowanych rozpoczął się sezon na morele i nektarynki pochodzące z Hiszpanii. W ofercie hurtowej ceny tych owoców wahają się od 8 do 10 zł za kg (morele), nektaryny od 5 do 7 zł za kg. Rosną dostawy arbuzów, sprowadzanych o tej porze z Włoch, Hiszpanii i Grecji.

Kończą się dostawy śródziemnomorskich cytrusów, a importerzy przenieśli się na południową półkulę i sprowadzają cytrusy z RPA, Chile i Argentyny.

Są wahania w podaży krajowych warzyw z tegorocznych zbiorów. Część produkcji spod osłon już się kończy, a nie ma jeszcze warzyw z upraw gruntowych.

Drożeją szparagi. W tym tygodniu, na Rynku Hurtowym Bronisze kilogram sprzedawany był w cenie 16 zł. Zanotowano także duże wahania cen sałaty masłowej. Kilkanaście dni temu skrzynka sprzedawana była w cenie 15-20 zł ( w zależności od wielkości główek), w ciągu kilku dni cena sałaty wzrosła 25-30 zł za skrzynkę.

Do sprzedaży wchodzą już krajowe brokuły, kalafiory, cukienie i sałata lodowa, które wyparły z polskiego rynku import.

Cukinie sprzedawane są w cenie od 4 zł/kg, brokuły 3-4 zł/szt. W ciągu ostatnich trzech tygodni o połowę staniała fasolka szparagowa i teraz sprzedawana jest na Rynku w Broniszach w cenie od 14 do 15 zł za kilogram.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane