Bronisze: Polskie truskawki o 15 proc. tańsze niż rok temu

Autor: Bronisze 8 maja 2015 14:41

Sezon polskich owoców już się rozpoczął, są już w sprzedaży pierwsze polskie truskawki. W tym roku pochodzące z wysokich tuneli owoce pojawiły się w takim samym terminie jak w roku ubiegłym, ale są tańsze.

W ofercie Rynku Hurtowego Bronisze cena kilograma owoców krajowych jest o 15% niższa niż rok temu. Kilogram kosztuje od 18 do 20 złotych. Pierwsze truskawki z włókniny pojawią się już w przyszłym tygodniu, zapowiadają ogrodnicy – jest wszakże jeden warunek, że temperatury będą zbliżone do obecnych.

Na wielu straganach truskawki z Hiszpanii udają polskie, bo sprzedawane są w łubiankach, jednak i wygląd i smak różni te owoce od krajowej produkcji. Cena hiszpańskich truskawek jest dużo niższa, kilogram sprzedawany jest w cenie od 7 do 9 zł. Są też truskawki sprowadzone z Węgier, cena zbliżona do owoców polskich.

Ruszyła sprzedaż owoców i warzyw na ulicznych straganach i bazarkach, co wpłynęło na rosnącą liczbę kupujących na Rynku Hurtowym Bronisze.

Jest już w sprzedaży młoda krajowa kapusta, kalafiory i szparagi. Ceny szparagów od 8 do 10 zł za pęczek czyli za ½ kg ( podobnie jak rok temu) , kalafiory od 5 do 6 zł za sztukę, drożej niż rok temu o 20%, natomiast młoda kapusta jest o 1/5 tańsza, od 2,00 zł do 2,75 zł za główkę. Młoda włoszczyzna w cenie od 3,00 do 3,50 zł za pęczek. Drogie są rzodkiewki , 1,20 – 1,50 zł za pęczek.

Tak jak zapowiadano, dość tanie są pomidory malinowe. Opakowanie 6 - kilogramowe kosztuje w ofercie Rynku w Broniszach od 42 do 50 zł ( 7 – 8,50 zł/kg), pomidory zwykłe w cenie od 4 zł do 5,75 zł za kilogram ( 24-35 zł/opakowanie).

Wbrew zapowiedziom, bardzo niska jest podaż krajowych jabłek, a ceny wysokie, niektóre z odmian są droższe w porównaniu z cenami sprzed roku. W ofercie Rynku Hurtowego Bronisze kilogram od 2 zł za mniej popularne odmiany, do 3,66 zł za kilogram owoców odmian Empire, Alwa, Cortland, Gala i Golden.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane