PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

C&W: Rośnie aktywność inwestycyjna w nieruchomości komercyjne w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 8 listopada 2013 11:59

Z najnowszego badania rynków kapitałowych przeprowadzonego przez firmę Cushman & Wakefield wynika, że wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie w trzecim kwartale 2013 r. wzrosła o 17,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Pod tym względem był to najlepszy trzeci kwartał od początku kryzysu w 2007 r.

Inwestorzy nadal najbardziej interesują się nieruchomościami na głównych rynkach europejskich, o czym świadczy silny wzrost aktywności inwestycyjnej w trzecim kwartale we Francji i Wielkiej Brytanii oraz jej wysoki, stabilny poziom w Niemczech. Jednak szereg inwestorów chętnie podejmuje większe ryzyko poszukując okazji inwestycyjnych na coraz to innych rynkach. Wskazuje na to wzrost wartości transakcji inwestycyjnych w Europie Wschodniej w pierwszym kwartale o 167 proc. przy spadku dla całego rynku o 26 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału.

Wśród poszczególnych państw najwyższy wzrost aktywności inwestycyjnej w trzecim kwartale odnotowano w Czechach, Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, a ceny nieruchomości ustabilizowały się.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • markos 2013-11-19 12:10:14

  Musiało to nadejść, po prostu wyceny na rynku są zbyt niskie - pod względem inwestycyjnym, to odpowiedni moment. Najlepszym przykładem są magazyny Jartomu, czy ktoś z Was dawał wcześniej wiarę, że w strefach ekonomicznych będzie aż tak tanio? No właśnie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane