Carlsberg Polska: rynek piwa w Polsce na razie stabilny

www.portalspozywczy.pl 19 lipca 2013 12:23

Carlsberg Polska ocenia, że rynek piwa w Polsce jest jak na razie stabilny mimo wahań pogody i wysokiej bazy z ubiegłego roku - wynika z wypowiedzi dla serwisu portalspozywczy.pl przedstawicieli grupy Carlsberg Polska.

- Cały rynek piwa jest stabilny. Jest wiele nowości na tym rynku np. piwa smakowe, jak chociażby Okocim Radler czy Sommersby w portfelu naszej grupy, i takie nowości na pewno bardzo mocno napędzają i energetyzują cały rynek - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Szalaty z Carlsberg Polska.

- Trzeba dodać, że pierwsze półrocze ubiegłego roku było dosyć mocno zakłócone przez Euro 2012, dlatego spodziewaliśmy się dużo większego tąpnięcia w stosunku do ubiegłego roku, jednak rynek jest dość stabilny - dodał Piotr Zając, dyrektor Browaru Kasztelan.

Według opinii niektórych przedstawicieli z branży spożycie piwa w Polsce może spaść w tym roku o kilka procent.

- Jest taka obawa, ale wszystko zależy od lata, a teraz sezon jest w pełni. Wiadomo nie od dziś, że najlepszym sprzedawcą piwa jest słońce, więc wszystko zależy od słońca. Trzeba więc poczekać do września i pod koniec września wszystko będziemy wiedzieli. Sezon dyktuje wynik na cały rok - ocenia Szalaty.

Według Macieja Szalaty obecnie Carlsberg Polska ma ponad 19 proc. udziałów w rynku, a grupa liczy, że na koniec 2013 roku uda jej się zdobyć ponad 20 proc. udziałów w rynku piwa w Polsce.

W 2012 roku sprzedaż piw Carlsberg Polska rosła trzykrotnie szybciej niż rynek, co w efekcie zwiększyło wolumenowe udziały firmy w polskim rynku do 18,5 proc.

Carlsberg Polska ma w swoim portfelu takie marki jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman i Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i w Sierpcu.

W 2012 roku cały rynek piwa w Polsce wzrósł o prawie 5,0 proc. do 37,9 mln hektolitrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • witek 2014-02-24 17:24:16

  Rynek jest stabilny, to widac nawet po forach pracy jak gowork.pl/opinie_czytaj,11129 ludzie zachwalają wiele rzeczy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,60

 • Śr

  3,43

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane