Cena kluczowym kryterium wyboru produktów mięsnych dla co drugiego konsumenta

www.portalspozywczy.pl 18 maja 2016 13:11

Przy wyborze produktów mięsnych polscy konsumenci kierują się przede wszystkim niską ceną. Dotyczy to zarówno mięsa świeżego, jak i wędlin - wynika z raportu przygotowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z firmą GfK.

Cena jest kluczowym kryterium wyboru produktów mięsnych dla co drugiej osoby nabywającej oba produkty. Z badań  GfK CAPIBUS wynika, że cena ma największe znaczenie dla osób starszych - im starsi konsumenci, tym cena jest dla nich bardziej istotna.

Niski poziom cen ogrywa bardzo duże znaczenie również przy wyborze wędlin, przy czym odsetek osób wskazujących na to kryterium jest nieco niższy w przypadku świeżego mięsa - na niską cenę zwraca uwagę 45 proc. respondentów kupujących wędliny. Niemniej również w tym wypadku to niska cena pozostaje na pierwszym miejscu wśród najważniejszych czynników wpływających na decyzje zakupowe. 

Co ciekawe w świetle raportu BGŻ BNP Paribas istotnym kryterium przy wyborze świeżego mięsa, a także wędlin jest to, czy dany produkt pochodzi z Polski. Na aspekt ten zwraca uwagę niemal połowa badanych, którzy kupują świeże mięso, a także więcej niż czterech na dziesięciu respondentów kupujących wędliny.

-  Warto podkreślić, że zarówno przy wyborze świeżego mięsa, jak i wędlin więcej osób zwraca uwagę na kraj pochodzenia niż przy większości badanych grup produktów. Ten współczynnik rośnie też wraz z wielkością gospodarstwa domowego - zauważają autorzy badania.

Ważnym kryterium, na którym zwracają uwagę konsumenci jest także atrakcyjny wygląd produktów mięsnych - jest on ważny dla co trzeciego badanego. Także w tym aspekcie produkty mięsne wyróżniają się na tle pozostałych analizowanych w raporcie grup artykułów spożywczych.

Konsumenci są także zainteresowani wędlinami o tradycyjnej recepturze. Co warte podkreślenia respondentów, dla których ważna jest tradycyjna receptura jest ponad dwukrotnie więcej niż w innych grupach asortymentowych. Zainteresowanie produktami tradycyjnymi rośnie wraz ze wzrostem wykształcenia badanych.

W świetle raportu przy ocenie jakości mięsa oraz wędlin konsumenci kierują się zbliżonymi kryteriami.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niewolnik 2016-05-18 14:16:59

  Prawidłowy tytuł powinien brzmieć:

  "Cena kluczowym kryterium wyboru produktów z dodatkami mięsa dla co drugiego konsumenta"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane