PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor Nestle: Spowolnienie na rynku FMCG potrwa jeszcze 1-1,5 roku

www.portalspozywczy.pl 20 lipca 2013 08:09

Spowolnienie na rynku FMCG w Polsce jest widoczne i wpływa na działalność spółek produkcyjnych, takich jak Nestle. Taka sytuacja może potrwać jeszcze 12-18 miesięcy i przez ten okres firmy musza nauczyć się działać w niesprzyjającym otoczeniu - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Chandra Kumar, członek zarządu i dyrektor finansowy Nestle.

Jego zdaniem, Polska znalazła się pod wpływem sytuacji makroekonomicznej jaka ma miejsce na świecie oraz tego, co wydarzyło się w Europie, gdyż jest gospodarką eksportową. Duże znaczenie dla naszego kraju miał spadek PKB w Niemczech i innych krajach. - Uważam jednak, że Polska ma silną gospodarkę i jest w stanie przetrwać ten szok lepiej niż inne kraje w regionie - mówi Chandra Kumar.
Jego zdaniem, widoczne jest spowolnienie na rynku FMCG, jednak będzie to zjawisko krótkoterminowe i polski konsument powróci do zakupów, jako że pozostała część światowej oraz europejskiej gospodarki poprawia się.
- To, co my musimy zrobić jako Nestle, to być w stanie odpowiedzieć na nową rzeczywistość i działać w takim otoczeniu. Wierzę, że sytuacja gospodarcza i niepewność na rynku, a co za tym idzie także zachowania konsumentów poprawią się za jakiś czas, myślę, że to może zająć około 12-18 miesięcy. Przez ten czas firmy takie jak nasza muszą efektywnie odpowiadać na nowe wyzwania jakie stoją przed nimi - podkreśla dyrektor finansowy Nestle w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane