PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Firmy z branży FMCG rozbudowują działy sprzedaży oraz marketingu

www.portalspozywczy.pl 22 września 2014 10:17

W branży FMCG w Polsce wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów. 64 proc. badanych firm z sektora FMCG planuje rekrutować specjalistów i menedżerów w ciągu najbliższych trzech miesięcy - wynika z badania firmy Antal Global Snapshot.

Jak podkreślają konsultanci Antal International, firmy z branży FMCG mają w planach rozbudowę działów sprzedaży oraz sekcji odpowiedzialnych za marketing handlowy - wyspecjalizowani pracownicy będą poszukiwani.

W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 4 punkty procentowe. Co więcej tylko 9 proc. respondentów odpowiedziało, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy planuje przeprowadzić redukcje zatrudnienia wśród tej grupy zawodowej, co jest równoznaczne ze spadkiem aż o 13 punktów procentowych w stosunku do wyników uzyskanych na początku 2014 roku.

- Wzrost zapotrzebowania firm z sektora FMCG na specjalistów i menedżerów w dużej mierze skupiać się będzie na wykwalifikowanych i skutecznych handlowcach. Zauważalna jest więc tendencja rozwoju działów sprzedaży, co skutkuje zatrudnianiem doświadczonych i efektywnych w negocjacjach na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych, Key Account Managerów - mówi Agnieszka Niebutkowska, lider zespołu Antal Sales & Marketing.

Dodaje, że zapotrzebowanie na handlowców mających rozwijać firmy na arenie międzynarodowej związane jest z rozwojem sprzedaży eksportowej.
- Przedsiębiorstwa starają się wypłynąć na szerokie wody nie tylko ze swoim produktem brandowym, ale także marką własną - podkreśla.
Zdaniem Agnieszki Niebutkowskiej zauważalna jest także tendencja w rozbudowywaniu działów związanych z marketingiem handlowym oraz z obszarem category management.

Z badania Antal Global Snapshot wynika też, ze ogółem w Polsce aż 66 proc. badanych firm planuje rekrutować specjalistów i menedżerów w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Dane pokazują, że po raz kolejny mamy do czynienia z najlepszą sytuacją na rynku pracy od 2008 roku i potwierdzają dobrą koniunkturę dla pracowników średniego i wyższego szczebla.

W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 3 punkty procentowe. Natomiast tylko 11 proc. respondentów odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuje przeprowadzić redukcje zatrudnienia wśród tej grupy zawodowej, co jest równoznaczne ze spadkiem o 3 punkty procentowe w stosunku do wyników uzyskanych na początku 2014 roku

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane