GUS: Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła o blisko 3 proc.

Autor: GUS 19 października 2015 19:00

Sprzedaż detaliczna liczona w cenach stałych wzrosła we wrześniu o 2,9 proc. rdr, a w porównaniu z sierpniem br. spadła o 0,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Dla porównania w sierpniu sprzedaż detaliczna wzrosła o 2 proc. w ujęciu rocznym, a we wrześniu ubiegłego roku wzrosła o 3 proc. Licząc miesiąc do miesiąca we wrześniu ubiegłego roku mieliśmy do czynienia ze spadkiem 1 proc.

We wrześniu br. wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku utrzymał się w większości grup. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w podmiotach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 17,3 proc. wobec wzrostu przed rokiem o 3,5 proc.) oraz w jednostkach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 3,3 proc. wobec wzrostu o 7,7 proc. przed rokiem).

W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem znacznie zwiększyła się sprzedaż w grupowaniu "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach"(o 16,6 proc.) oraz "tekstylia, odzież, obuwie" (o 14,8 proc.). Spadek sprzedaży wykazały natomiast podmioty zaklasyfikowane do grupy "pozostałe" (o 10,5 proc.) oraz "paliwa stałe, ciekłe i gazowe" (o 2,5 proc.)" - wyjaśnił urząd statystyczny.

W okresie styczeń-wrzesień br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 3,5 proc. (wobec wzrostu o 4,3 proc. w 2014 r.)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane