PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GUS: W lipcu wzrosła sprzedaż detaliczna żywności

Autor: GUS 19 sierpnia 2015 14:38

W lipcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,5 proc. (wobec wzrostu o 6,6 proc. przed miesiącem oraz o 3,1 proc. w lipcu ub. roku). W porównaniu z czerwcem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 2,2 proc. (wobec wzrostu przed rokiem o 5,2 proc.). Sprzedaż detaliczna (w cenach bieżących) wzrosła o 1,2 proc. r/r w lipcu br., podał Główny Urząd Statystyczny.

Sprzedaż detaliczna żywności, napojów i wyrobów tytoniowych w lipcu bieżącego roku wzrosła o 4,8 proc. w ujęciu rdr. Rok temu wzrost w analogicznym miesiącu wynosił 4,2 proc.

Ze środowych danych GUS wynika, że w lipcu br. największy wzrost sprzedaży detalicznej ogółem odnotowano w podmiotach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 14,3 proc. wobec wzrostu przed rokiem o 0,3 proc.).

W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem znacznie zwiększyła się sprzedaż w grupowaniach: "tekstylia, odzież, obuwie" (o 15,2 proc.) oraz "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach" (o 14,5 proc.).

W okresie styczeń-lipiec br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 3,7 proc. (wobec wzrostu o 5 proc w 2014 r.) - podał GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane