IGR SGH: W II kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe

Autor: dlahandlu.pl 28 maja 2015 13:53

W II kwartale 2015 roku koniunktura w handlu utrzymała się na poziomie z minionego kwartału. Ogólny wskaźnik koniunktury był dodatni, jednak na niższym poziomie niż średnia dla tego okresu z ostatnich 10 lat - podał IGR SGH.

W ciągu kwartału zwiększyły się salda odpowiedzi na pytania dotyczące: zmian ogólnej sytuacji oraz sytuacji finansowej przedsiębiorstw handlowych, poziomu zakupów od dostawców krajowych i zagranicznych, wysokości zatrudnienia, wolumenu sprzedawanych towarów oraz wielkości zapasów. Towarzyszył temu również optymizm przedsięiorców, którzy ocenili swoją ogólną kondycję jako dobrą
- saldo odpowiedzi na  to pytanie wyniosło +14,5 punktu. Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 30,6% badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 53,2% ankietowanych za średnią, natomiast 16,1% za słabą.

W II kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w branżach: mebli i sprzętu oświetleniowego, drobnych artykułów metalowych, farb i szkła oraz drewna i materiałów  budowlanych.

Możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, niedostateczny popyt oraz koszty zatrudnienia pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane