PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kobiety kupują piwa droższe, wyprodukowane przez mniejsze browary

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 15 kwietnia 2013 14:13

Prawie 20 proc. kobiet pije piwo przynajmniej raz w tygodniu, ponad 12 proc. sięga po ten trunek raz miesiącu. - Z badań wynika, że kobiety nadal piją znacznie mniej piwa niż mężczyźni, ale liczba piwoszek zdecydowanie wzrasta - mówi Marek Skrętny, z Browaru Amber.

Dla większości pań (56, 3 proc.) najważniejszy przy wyborze piwa jest smak, potem kolejno (37,5 proc. i 31, 3 proc.) marka i cena - wynika z raportu Homo Homini, opracowanego na zlecenie Browaru Amber.

Co ciekawe kobiety częściej niż mężczyźni kierują się tymi dwoma ostatnimi czynnikami. Co wcale nie oznacza, że wybierają piwa tańsze. Wręcz przeciwnie. Rzadziej niż mężczyźni sięgają po piwa produkowane przez duże koncerny. Szukają raczej piw nietypowych, naturalnych, o oryginalnych smakach, które często kosztują więcej.

- „Panie chętnie wybierają na przykład łagodniejsze i bardziej orzeźwiające piwa pszeniczne" - mówi Agnieszka Wołczaska - Prasolik, inicjatorka i współorganizatorka wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. 

Ciekawostką jest też, że wbrew obiegowej opinii, Panie chętnie sięgają po piwa ciemne - portery i koźlaki.
Jak zauważa Marek Puta, właściciel łódzkiego pubu Piwoteka Narodowa, z piwami z różnych zakątków Polski i świata, zainteresowanie piwami wśród kobiet rośnie również dlatego, że od kilku lat w Polsce trwa moda na piwa nietypowe, niekoncernowe. Jest coraz więcej sklepów, restauracji i lokali, w których można spróbować oryginalnych, ciekawych smaków.

- Kobiety dużo większą niż mężczyźni wagę przywiązują do jakości piwa. Panie preferują trunki unikatowe, o wysublimowanym smaku. W ostatnich latach w Polsce bardzo rozwinęły się browary regionalne wytwarzające produkty z wyższej półki, zwiększył się też dostęp do ciekawych trunków z całego świata. Piwo zaczęło być traktowane jako trunek bardziej wykwintny, tak jak do niedawna wino czy egzotyczne drinki. - mówi Marek Puta.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • michu 2013-04-15 15:53:20

  piwko coraz lepsze w Polsce!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,25

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8189

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane