LOTTE Wedel: Rynek słodyczy w Polsce ustabilizował się

www.portalspozywczy.pl 11 sierpnia 2016 15:12

Rynek słodyczy w Polsce jest obecnie rynkiem dojrzałym i nasyconym, a konsumpcja czekolady będzie stabilna w najbliższych latach. Obecnie zauważalny jest spadek sprzedaży wyrobów czekoladowych – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Herman, dyrektor sprzedaży i marketingu w LOTTE Wedel.

- Rynek słodyczy w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat znacznie się zmienił i ustabilizował. Obecnie przejawia on cechy rynku dojrzałego. Większość kategorii produktowych nie notuje już tak dynamicznych wzrostów jak na przykład 10 lat temu – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Herman.

- Zauważalny jest na przykład niewielki spadek sprzedaży czekolad mlecznych i generalnie wyrobów czekoladowych. W 2015 roku był to spadek o 2,6 proc., w bieżącym podobnie – w pierwszej połowie 2016 kategoria skurczyła się o 3,9 proc. wolumenowo. Jest to spowodowane nasyceniem rynku. Wygląda na to, że konsumpcja czekolady w najbliższych latach będzie stabilna. Przeciętny Polak zjada rocznie ok. 4,5 kg czekolady – dodaje.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane