PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mundial napędzi sprzedaż piwa

www.portalspozywczy.pl 3 czerwca 2014 13:12

Kompania Piwowarska spodziewa się skoku sprzedaży piwa zarówno ze swojego portfela jak i na całym rynku podczas rozpoczynającego się wkrótce Mundialu piłkarskiego w Brazylii - wynika z rozmowy serwisu portalspozywczy.pl z prezesem Kompanii Piwowarskiej.

Emocje piłkarskie mogą napędzić sprzedaż piwa zarówno w pubach jak i w sklepach.
- Spodziewamy się skoku sprzedaży w okresie Mundialu, ale czy ten skok wpłynie na rynek w perspektywie całego roku i czy rynek wzrośnie to zobaczymy, bo to też zależy od wielu innych czynników m.in. takich jak pogoda w sezonie letnim - mówi serwisowi portalspozywczy.pl prezes KP Andrew Highcock.
Mimo, że konsumpcja piwa w Polsce jest już wysoka - przeciętny Polak wypija około 98 litrów piwa rocznie - to jeśli będzie dobre lato i dzięki Mundialowi piłkarskiemu w Brazylii branża ma szanse zanotować wzrost wolumenów sprzedaży w 2014 roku.
Pod względem wartościowym rynek powinien zaś wzrosnąć mocniej niż pod względem wolumenów m.in. dzięki coraz bogatszej ofercie piw specjalnych, niepasteryzowanych i smakowych, po tym jak rok 2013 okazał się właśnie rokiem piw specjalnych i innowacji.
Dodatkowo za wzrostem wartościowym rynku w tym roku przemawiać może oczekiwana poprawa nastrojów konsumenckich, a także właśnie perspektywa wspólnego przeżywania w pubach emocji sportowych w czerwcu i lipcu, związanych z Mundialem piłkarskim w Brazylii.
W całym 2013 roku spożycie piwa w 2013 roku w Polsce spadło o ponad 2,0 proc. do 37,2 miliona hektolitrów.
W 2013 roku branżę piwną zawiodła nie tylko sytuacja gospodarcza w kraju, a co za tym idzie konsumenci, ale także niesprzyjająca dla tej branży pogoda, jak również dość wysoka baza z roku ubiegłego, gdy w Polsce odbywały się mistrzostwa Euro 2012 napędzające sprzedaż piwa.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,59

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane