PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Najbardziej przecenione towary to odzież i obuwie

Autor: PAP 29 grudnia 2014 17:17

Poświąteczne wyprzedaże w większości sklepów już się rozpoczęły a ich szczyt przypadnie na początek stycznia - twierdzą przedstawiciele galerii handlowych. Najbardziej przeceniona będzie odzież i obuwie - dodaje ekonomistka Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Wyprzedaże w większości sklepów zaczynają się tuż po Świętach, a potrwają do końca stycznia lub nawet połowy lutego - zgodnie twierdzą zapytani przez PAP przedstawiciele galerii handlowych. Ich zdaniem, najbardziej przecenionymi kategoriami są odzież, obuwie i artykuły typowo świąteczne.

"Wyprzedaże w naszym centrum już się rozpoczęły. Najbardziej przecenione są artykuły poświąteczne np. dekoracje przecenione nawet o 70 proc., ale również odzież z kolekcji jesień/zima 2014, gdzie przeceny dochodzą do -50 proc. Produkty te cieszą się największą popularnością" - powiedziała Oriana Krzymowska z firmy ECE, zarządzającej m.in centrum handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku.

"W niektórych sklepach wyprzedaże rozpoczęły się jeszcze przed Świętami. Przeceny sięgają nawet 70 procent, ale na największe promocje należy poczekać na sam koniec okresu wyprzedażowego" - powiedziała z kolei Natalia Modzelewska z biura prasowego warszawskiej Arkadii. Dodała, że największym zainteresowaniem cieszą się przecenione ubrania, sprzęt elektroniczny oraz wyposażenie wnętrz.

Zdaniem ekonomistki Małgorzaty Starczewskiej - Krzysztoszek, dzieje się tak ponieważ szczególnie odzież silnie podlega sezonowym wymianom kolekcji.

"Sklepy muszą zwolnić miejsce w magazynach na kolekcje wiosenne . Poświąteczne wyprzedaże są niezbędne z punktu widzenia sprzedawców i producentów, dla których przechowywanie produktów świątecznych lub sezonowych do następnego roku generuje niepotrzebne koszty i nie daje pewności ich zbytu po normalnej cenie. W takiej sytuacji lepiej jest zachęcić klientów obniżoną ceną i sprzedać, nawet po kosztach" - powiedziała.

Jak informuje w komunikacie prasowym Marcin Zduńczyk z Merlin.pl., obniżki cen rozpoczęły się już 24 grudnia. Powołując się na zeszłoroczne dane dotyczące sprzedaży dodaje, że najwięcej zamówień produktów w promocyjnych cenach odnotowuje się tuz po Świętach Bożego Narodzenia i po nowym roku - 27 grudnia i 2 stycznia.

"W zeszłym roku największą popularnością cieszyły się książki, które stanowiły niemal połowę wszystkich kupowanych produktów z rabatem, natomiast największe obniżki cen objęły artykuły sportowe, przeceniane średnio o 40 proc. Na kolejnych miejscach pod względem średniej wysokości rabatów znalazły się płyty, kosmetyki i e-booki (blisko 30 proc.) oraz filmy i książki (niemal 20 proc.)" - zaznaczył Zduńczyk Dodał, że tegoroczne obniżki objęły niemal wszystkie działy asortymentu a wiele produktów można już kupić o połowę taniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane