PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Niemal połowa sprzedawanych piw to piwa w puszce

www.portalspozywczy.pl 20 kwietnia 2015 20:51

Polacy piją głównie piwo puszkowe, a także piwo w butelkach zwrotnych. Niemal połowa sprzedawanych piw to piwa w puszce, a ponad 40 proc. to piwa w butelkach zwrotnych – mówi client director w firmie badawczej Nielsen, Marcin Cyganiak.

- Piwo jest jedyną kategorią w Polsce, w której tak istotny udział stanowi butelka zwrotna – mówi Marcin Cyganiak.

- Konsument w Polsce jest klientem wymagającym, poszukującym nowych smaków, kupującym w klapach osiedlowych, ale też jest konsumentem ekologicznym, stąd taki duży udział butelek zwrotnych – dodaje.

Z badań firmy Nielsen wynika, że jeśli chodzi o opakowania to 49 proc. wolumenu sprzedawanego w Polsce piwa stanowi piwo w puszce, 42,3 proc. piwo w butelce zwrotnej, ok. 7,7 proc. piwo w butelce bezzwrotnej, a 1,0 proc. to piwo w opakowaniach PET.

W Polsce krąży obecnie prawie 400 mln butelek zwrotnych, a dzięki ponownemu użyciu szklanych opakowań, przedsiębiorcy są w stanie obniżyć koszty produkcji.

Wartość krążących po polskim rynku butelek zwrotnych to ok. 140 milionów złotych.

Jedna butelka zwrotna może być użyta minimum 20 razy. Jeszcze w latach 80-tych była ona wykorzystywana nawet 40-krotnie. Tymczasem obecnie jedna szklana butelka trafia do obiegu - między sklepem a jej ponownym napełnieniem - średnio 8-12 razy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane