Polacy cenią piwa z małych browarów

www.portalspozywczy.pl 30 sierpnia 2016 10:29

Polscy konsumenci szczególnie cenią piwa pochodzące z małych browarów za ich wysoką jakość i dobry smak - to wnioski z raportu "Moda na polskość" przygotowanego na potrzeby projektu Konsument 2016 przez Ipsos.

Według ankietowanych Polacy na świecie mogą chwalić się wiedzą i doświadczeniem, w szczególności jeśli chodzi o produkcję piwa. "Carlsberg powinien się uczyć od naszych małych browarów, jak robi się prawdziwe piwa" - to jedna z opinii, które padły w ankiecie.

Zdaniem badanych znane wódki takich marek jak: Żubrówka, Pan Tadeusz, J. A. Baczewski. Chopin i Wyborowa budzą wątpliwości czy są lub nie są polskie.

Przeczytaj także:

Polacy cenią za to piwa z małych browarów, np. Ciechan, Giewonciak, Żywe, Grodziskie, Lwówek za wysoką jakość i dobry smak. Ankietowanym z trudem przychodziło odtworzenie nazw piw rzemieślniczych. Były one rozpoznawane po tym, że "nawiązują do polskich nazw lub miast i mają małe buteleczki."

50 proc. ankietowanych przyznało, że kupuje produkty regionalne częściej niż kilka lat temu. Tylko 6 proc. sięga po nie rzadziej.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane