PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polscy konsumenci nadal sceptycznie podchodzą do produktów mrożonych

www.portalspozywczy.pl 23 marca 2015 14:56

- Polscy konsumenci nadal bardziej sceptycznie, niż ich zachodni sąsiedzi, podchodzą do gotowych produktów mrożonych. Jeżeli preferencje w tym zakresie się zmienią, to będzie to także szansa do dalszego rozwoju rynku usług logistycznych dla tych produktów - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Edyta Kwiatkowska-Sioch, analityk finansowy w Polfrost Internationale Spedition.

Zdaniem ekspertki dużo do nadrobienia jest przede wszystkim w segmencie mrożonych produktów rybnych. Z jednej strony spożywamy mało produktów rybnych, z drugiej jednak strony barierę do zwiększenia sprzedaży tych produktów stanowi ich słaba jakość (opakowanie mrożonej ryby często zawiera więcej glazury niż rybiego mięsa).

- Największe szanse na wzrost ma, moim zdaniem, segment mrożonych warzyw, głównie ze względu na popularyzowanie się mody na zdrowe odżywianie. Nie należy się jednak spodziewać spektakularnych wzrostów w najbliższym okresie - dodaje Edyta Kwiatkowska-Sioch.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Iza 2015-03-24 16:29:51

    Szkoda,ze żaden zakład przetwarzający warzywa nie zrobi buraków gotowanych, próżniowo pakowanych. Buraki gotują się długo i możliwość kupna gotowanych buraczków w całości to duża wygoda. Jaka oszczędność gazu ,gdyby można było kupić ugotowane buraki.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane