PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polska szóstym rynkiem w Europie pod względem spożycia napojów energetyzujących

Autor: Puls Biznesu 7 sierpnia 2013 09:17

Na rynku energetyków miało nadejść nasycenie, a tymczasem napoje energetyzujące - z 8-procentowym wzrostem sprzedaży w ujęciu ilościowym (od lipca 2012 r. do czerwca 2013 r., według danych Nielsena) - błyszczą na tle branży - podaje Puls Biznesu.

Jak informuje Puls Biznesu, w sektorze napojowym na widocznym plusie jest jeszcze tylko woda butelkowana. Reszta kategorii traci lub utrzymuje sprzedaż na dotychczasowym poziomie. O tym, że dużo więcej energetyków Polacy nie są już w stanie wypić, producenci mówią od dłuższego czasu. Jesteśmy szóstym rynkiem w Europie pod względem wielkości spożycia.

Zdaniem przedstawicieli branży, wzrost na rynku energetyków można tłumaczyć wprowadzanymi innowacjami oraz sporymi wydatkami na marketing, jakich nie szczędzą nowe, sprawdzone za granicą marki, np. Monster czy Rockstar. Jednak, jeśli wziąć pod uwagę początek 2013 roku, kategoria notuje spadek rok do roku, zarówno w ujęciu wartościowym, jak i ilościowym. Przyczyną może być wyhamowanie wzrostu w dyskontach i rozwoju marek własnych - czytamy w Pulsie Biznesu

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Andrzej 2013-08-07 09:41:31

  Przyczyna wyhamowania jest wzrost świadomości konsumentów. Energetyki jak wiadomo to napój idiotów. Tymi płynami można konie wyścigowe poić. Ludzie umierają od tego g..na.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,30

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane