PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polski rynek lodów wycenia się na 1,3 mld zł

Autor: Bloomberg Businessweek Polska 15 lipca 2013 11:08

Wartość rynku lodów na świecie szacuje się na ponad 55 mld dol. Polski rynek lodów wycenia się zaś na 1,3 mld zł. W ciągu ostatnich pięciu lat ceny lodów na rynku europejskim wzrosły aż o jedną czwartą, co wcale nie powstrzymało konsumpcji - pisze magazyn "Bloomberg Businessweek Polska".

Fiński Związek Producentów Żywności podaje, że prawie połowa spożycia lodów przypada na te w dużych opakowaniach. Dopiero dalej są rożki, kanapki lodowe i na końcu - lody na patyku.

Dla porównania - gdy statystyczny Włoch czy Irlandczyk pałaszuje ok. 8-9 litrów lodów rocznie, to mieszkańcy chłodnej Finlandii zjadają ich 14 litrów!

Oczywiście nie są w stanie przegonić Amerykanów, którzy rocznie spożywają ponad 20 litrów lodów, czy Nowozelandczyków, którzy liżą prawie tyle co mieszkańcy kraju Baracka Obamy, a do tego produkują najwięcej lodów na jednego mieszkańca. O ile w innych krajach dominują impulsywne zakupy pojedynczych rożków, tak krajanie ptaka kiwi, podobnie jak Finowie, nie bawią się w małe porcje - standardem jest opakowanie dwulitrowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane