Polski rynek wędlin najbogatszy w Europie

www.portalspozywczy.pl 9 września 2016 13:19

Polski rynek wędlin jest najbogatszy nie tylko w Europie, ale i na całym świecie - uważa Janusz Rodziewicz, prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. Klienci mogą wybierać z bardzo szerokiej oferty, choć upodobania stale ewoluują.

- Rynek wędlin w Polsce to wielka sprawa. Mamy najbogatszy rynek wędlin w Europie i na świecie. Największy pod kątem asortymentowym. Nasi klienci lubią wędliny. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni - zauważa Janusz Rodziewicz.

- Upodobania w wędlinach trochę się zmieniają. Nie ma już jedzenia tzw. kiełbasy z metra. Jemy wędliny i kiełbasy konfekcjonowane, pakowane, które często są wyrobami premium - dodaje prezes SRW RP.

Jak wyjaśnia coraz częściej produkty są przygotowane pod konkretne gusta konsumentów. Co ważne zmieniają się także ilości kupowanych wędlin, a klienci niejako "testują" wybrany asortyment.

- Nie kupujemy wielkich ilości, a małe, które jesteśmy w stanie zjeść i pomyśleć, czy ta wędlina nam smakuje i jeszcze raz ją kupimy, czy poszukamy czegoś nowego, równie dobrego - wyjaśnia Janusz Rodziewicz, prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • krzychu 2016-09-10 23:50:38

  Bo tego się nie da jeść w dużych ilościach, ponieważ te wędliny są obrzydliwe szkoda mi smaku i zapachu wędlin z młodych lat, bo kiełbasa zwyczajna była lepsza niż teraz szynkowa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,08

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane