PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Posti: Herbaty ziołowe i funkcjonalne będą zwiększać swoje udziały w rynku

Autor: dlahandlu.pl 29 kwietnia 2015 11:43

Większe znaczenie herbat ziołowych i funkcjonalnych, opartych na naturalnych składnikach – taką perspektywę dla polskiego rynku herbaty kreśli prezes POSTI Grzegorz Stupnicki.

-  Widzimy, że zmieniają się nawyki naszych konsumentów. Częściej na półkach sklepowych poszukują produktów naturalnych, bez dodatków chemicznych czy polepszaczy smaku. Ważne staje się również pochodzenie poszczególnych komponentów, polskie czy z importu. Rodzime okazuje się lepsze – mówi Grzegorz Stupnicki, prezes POSTI.

 W perspektywie najbliższych kilku lat, większy udział w rynku zyskają więc herbaty ziołowe.

- Większość z nas wie, jaki prozdrowotny wpływ na organizm ma melisa, pokrzywa, mięta czy rumianek. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że konsumenci wybierają takie produkty również ze względu na smak czy aromat. Już nie tylko na trapiące nas dolegliwości – stwierdza prezes Stupnicki.

W najbliższych latach, zdaniem Stupnickiego, możemy być również świadkami konsolidacji na rodzimym rynku herbaty. Dzisiaj jest on rozdrobnionym, a  operuje na nim wielu producentów, którzy mogą nie podołać rosnącej konkurencyjności. To może doprowadzić do licznych przejęć przez silniejsze, lepiej przygotowane marki.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane