Rośnie popularność lodów rzemieślniczych

Autor: www.dlahandlu.pl, pr 15 września 2016 11:02

Rynek lodów w Polsce jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi produkcji spożywczej, a jego wartość szacuje się na 1,67 mld zł. Z danych Euromonitor International wynika, że rynek lodów i deserów mrożonych wzrósł o ok. 2,6% w 2015 roku, zaś w 2016 roku dynamika może wynieść ok. 2% r/r. Coraz większą częścią tego rynku są tzw. lody rzemieślnicze produkowane przez lokalne manufaktury.

Bank Zachodni WBK do udziału w „Firmowych Ewolucjach” zaprosił producenta lodów naturalnych ICE BERG.

- Polacy kochają lody, jednak poziom ich spożycia w naszym kraju jest dużo niższy niż w wielu krajach europejskich. Podczas gdy Polak zjada średnio ok. 4 litrów lodów rocznie, w Niemczech czy Czechach spożycie lodów jest dwukrotnie większe, natomiast w Szwecji i Norwegii, gdzie klimat jest zdecydowanie chłodniejszy, oscyluje wokół 10 litrów na osobę. Dla porównania, mieszkaniec Stanów Zjednoczonych średnio zjada 20 litrów rocznie. Dlatego potencjał tego rynku w Polsce nadal jest bardzo duży. Ponadto, eksperci Banku Zachodniego WBK podkreślają, że lody mają swój udział także w eksporcie. Zagraniczna sprzedaż wyprodukowanych w Polsce lodów stanowi około 16% wartości sprzedaży detalicznej w kraju. Naszymi głównymi odbiorcami są Czechy, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia - wymieniają eksperci ICE BERG.

ICE BERG jest producentem lodów naturalnych, zajmuje się również ich sprzedażą detaliczną oraz dystrybucją. Firma powstała w październiku 2015 rok, kiedy otworzyła kawiarnię wraz z zapleczem produkcyjnym w centrum Szczecina. Przed firmą jednak jeszcze wiele do zrobienia, a w szczególności trzy cele do osiągnięcia. Pierwszy to podjęcie działań w celu zabezpieczenia/opatentowania receptury lodów. Drugi to zwiększenie mobilności firmy w kontekście sprzedaży (m.in. zakup samochodu, chłodni) i dowożenia lodów do hoteli czy restauracji. Trzeci cel to przygotowanie planu marketingowego i stworzenie unikalnego w Szczecinie miejsca spotkań dla młodych ludzi.

Odcinek „Firmowych Ewolucji” z udziałem firmy ICE BERG zostanie wyemitowany na antenie TVP1 we wtorek, 20 września, o godz. 22.50. Sytuację przedsiębiorstwa przeanalizuje zespół doświadczonych ekspertów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane