PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rośnie sprzedaż soków wyciskanych

www.portalspozywczy.pl 29 sierpnia 2013 10:53

Rośnie sprzedaż soków wyciskanych

Rośnie sprzedaż soków wyciskanych bezpośrednio z owoców, dostępnych w kartonach aseptycznych Tetra Pak. Segment ten staje się coraz bardziej atrakcyjny zarówno dla konsumentów, jak i producentów soków oraz opakowań - jak wynika z danych Nielsen, w pierwszych czterech miesiącach 2013 roku odnotowano trzykrotnie większą wolumenową dynamikę wzrostu w tym segmencie niż na rynku soków odtwarzanych z zagęszczonego soku owocowego. W tym czasie sprzedano o 16 proc. więcej soków NFC w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Soki wyciskane bezpośrednio z owoców są nadal nowością na polskim rynku, choć ich sprzedaż rośnie obecnie w dynamicznym tempie. Wyróżnia je to, że dzięki pasteryzacji i zastosowaniu kartonowego aseptycznego opakowania, zachowują świeżość i naturalny smak przez wiele tygodni bez konieczności dodawania konserwantów.

Znane na Zachodzie soki NFC w kartonach zyskują na popularności również wśród polskich konsumentów. Wg danych z panelu detalicznego Nielsen w 2012 roku stanowiły one wolumenowo 7 proc. całego segmentu soków. W tym samym roku, wg estymacji konsumpcji, dokonanych przez Euromonitor International, przeciętny Polak wypił 0,2 litra soków wyciskanych.

Jednak w porównaniu z takimi krajami jak Francja czy Wielka Brytania, gdzie spożywa się rocznie ponad 7 litrów soków NFC na osobę, Polska wciąż pozostaje w tyle zestawienia.

O tym, że soki NFC znajdują swoje miejsce na rynku, świadczy również fakt, że konsumenci są gotowi zaakceptować ich dość wysoką cenę. Wg danych Nielsen za litr soku wyciskanego w 2012 roku trzeba było średnio zapłacić ok. 8,5 zł. Wyższa kwota, którą konsumenci gotowi są wydać na soki NFC, to także dodatkowe źródło marży dla producentów i sprzedawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane