Rośnie sprzedaż wyspecjalizowanych artykułów dla zwierząt

Autor: dlahandlu.pl 26 sierpnia 2016 10:59

Wartość polskiego rynku karm dla psów i kotów szacowana jest na kwotę 1,5 mld zł. Coraz więcej wydajemy także na dodatki higieniczne i pielęgnacyjne oraz specjalistyczne akcesoria dla zwierząt. Jak przewidują eksperci, w ciągu najbliższych kilku lat, tendencja powinna się utrzymać, a rozwój branży zoologicznej osiągnie jeszcze wyższe tempo.

Z obserwacji firmy Aquael wynika, że segment handlu, do którego należy, z roku na roku rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Świadczy o tym między innymi wzrost sprzedaży wyspecjalizowanych artykułów dla zwierząt, który odnotowują zarówno producenci, jak i detaliści. Jeszcze 5 lat temu liczba zwierząt żyjących w polskich domach wyniosła 13,1 mln, w 2016 roku 7,4 mln psów i 5,7 mln kotów. – Rosnąca regularnie ilość domowych pupili generuje coraz większe wydatki na ich utrzymanie. Wiąże się to przede wszystkim ze zwiększoną wiedzą i świadomością opiekunów na temat prawidłowej opieki nad nimi – podkreśla Aurelia Suszek, category manager firmy AQUAEL.

W opinii specjalistów z branży zoologicznej w rynku karm i akcesoriów dla zwierząt tkwi wielki potencjał. - Od kilku lat obserwujemy, że przybywa wyedukowanych właścicieli zwierząt o coraz większych wymaganiach zakupowych. Konsumenci zwracają, więc uwagę na jakość kupowanej karmy – mówi Aurelia Suszek. Oprócz chętniej kupowanej żywności premium, firma odnotowała też kilkanaście proc. wzrostu zainteresowania specjalnymi przysmakami, w porównaniu z adekwatnym okresem w ubiegłym roku. 

Rynek zoologiczny ze względu na dużą podaż jest postrzegany jako konkurencyjny, ale też i niezwykle rozwojowy. Branża swoją perspektywiczność zawdzięcza nie tylko karmom, ale też specjalnym akcesoriom dla zwierząt. Oczekiwania konsumentów i popyt na specjalistyczne produkty motywują dostawców do nieustannego poszerzania asortymentu. – Firma Aquael jest liderem w dziedzinie akwarystyki, jednak kilka lat temu przeczuwając rozwój rynku rozszerzyliśmy swoją ofertę także o produkty dedykowane psom, kotom, gryzoniom i ptakom. Dzięki temu z roku na rok, sukcesywnie zwiększa się nam liczba klientów, z którymi współpracujemy – zauważa ekspert Aquael.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane