PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rośnie zainteresowanie konsumentów gotowymi kanapkami

www.portalspozywczy.pl 27 listopada 2014 11:47

- Coraz więcej osób zainteresowanych jest zakupem gotowych kanapek. Jest to trend dostrzegalny na rynku piekarniczym od wielu miesięcy. Konsumenci szukają dobrego produktu i oferty kanapek podawanych na ciepło - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Piętka z firmy Akademia Wypieków.

Jego zdaniem, trend ten związany jest z modą na jedzenie poza domem oraz z szybkością życia w miastach. Klienci gotowi są do zakupu gotowych kanapek przez cały dzień, najczęściej jednak robią to rano i wczesnym popołudniem.

Piętka zawraca uwagę, że coraz częściej duże sieci handlowe inwestują w kąciki bistro, a same piekarnie stopniowo powiększają miejsce dla tych produktów na ekspozycji w sklepach firmowych. Nie zawsze robią to jednak w prokonsumenckiej i prosprzedażowej wersji. Według przedstawiciela Akademii Wypieków, inwestycja w gotowe kanapki wydaje się świetnym rozwiązaniem dla piekarni, ponieważ daje możliwość dodatkowej sprzedaży. Ponadto dzięki kanapkom gotowym piekarnie docierają do nowych odbiorców, w tym odbiorców gastronomicznych.

- Sami klienci oczekują produktu dużego, taniego, świeżego i konfekcjonowanego. W przypadku smaków najczęściej szukają trzech tradycyjnych wariantów: kanapki z serem żółtym, z wędliną i z jajkiem, wszystkich podawanych z sałatą oraz świeżymi warzywami - tłumaczy Piętka.

Zdaniem przedstawiciela Akademii Wypieków, gotowe kanapki to produkt, którego sprzedaż będzie stopniowo wzrastać i na który na pewno warto zwrócić uwagę w sklepowych kącikach piekarniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane