Rynek napojów izotonicznych wart ponad 180 mln zł

Autor: pr/dlahandlu.pl 15 lipca 2016 10:35

Napoje izotoniczne zyskują nowych konsumentów i notują dynamiczny wzrost – wartościowy na poziomie 21 proc., wolumenowy  w wysokości 37 proc. oraz ilościowej w sztukach o 26 proc . Wartość całej kategorii, która odnotowuje znacznie większe wzrosty niż kategoria energetyków czy napojów, to 180,39 mln zł.

Według badań PBS, ponad połowa Polaków jest odwodniona. Co dziesiąty Polak nie pija wody, 6% pije tyle wody, ile jest zalecane w normach, a większość z nas wypija tylko 3-4 szklanki dziennie, czyli 50% zapotrzebowania.  Zapotrzebowanie na napoje jest zależne od wieku, wagi ciała, kondycji fizycznej oraz temperatury powietrza. Im bardziej gorąco, tym więcej płynów gaszących pragnienie powinno się pić. 

W upalne dni konsumenci powinni sięgać po płyny, które mają takie samo stężenie, jak stężenie płynów ustrojowych w organizmie. Takie właściwości posiadają napoje izotoniczne. Napoje izotoniczne zawierają niezbędne minerały, węglowodany i witaminy. Wyrównują poziom wody i elektrolitów, których niedobór występuje podczas aktywności fizycznej lub upałów. Zalecane są sportowcom, ponieważ szybko pomagają przywrócić równowagę płynów w organizmie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane