PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek piw lokalnych hamuje

Autor: pieniadze.gazeta.pl 21 lipca 2013 17:59

Rynek piw lokalnych wciąż się rozwija, ale trochę przyhamował. Już 2012 rok zwiastował spadki sprzedaży. Według szacunków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich ogólna sprzedaż piw lokalnych wyhamowała. Nie znaczy to, że każdy liczy straty. Ciechan np. zwiększył w 2012 roku sprzedaż z ciechanowskiej warzelni o mniej więcej 20 proc. Postęp wciąż jest, jednak nie tak wielki, jak zakładano - podaje serwis pieniadze.gazeta.pl

Złe nastroje konsumenckie, długa zima, rosnące koszty produkcji - to główne powody spadków zarówno na rynku piw lokalnych, jak i masowych. - W końcu dopadł nas kryzys - komentuje dla wyborcza.biz Andrzej Olkowski, prezes SRBP. - To nie tylko domena rynku piwa, ale ogólnie branży spożywczej. Dwucyfrowego przyrostu w tym roku raczej nie będzie, chyba że wybuchnie szał sprzedażowy - mówi. Niekorzystne jest również wydłużenie roku szkolnego (wakacje zaczynają się w ostatni piątek czerwca). - Sezon zaczął się później. Tak naprawdę w zeszły weekend. A przecież nie wydłuży się o tydzień - mówi Andrzej Olkowski. A to właśnie okres wakacyjny jest okresem prosperity dla browarów. Dla wielu z nich to połowa rocznej sprzedaży.
Andrzej Olkowski tłumaczy, że nie da się dokładnie oszacować, jaki udział na wartym ok. 13 mld zł polskim rynku piwa mają browary regionalne. Wpływa na to choćby to, kto tak naprawdę zalicza się do tej kategorii, a kto jest już browarem masowym. Łomża i Perła wystąpiły z SRBP, zatem Stowarzyszenie nie ma wglądu w ich wyniki. Andrzej Olkowski szacuje jednak, że piwa regionalne stanowią od 6 do 8 proc. całego rynku piw w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane