Spada wskaźnik klimatu konsumenckiego

Autor: PAP 19 marca 2013 12:55

Wskaźnik klimatu konsumenckiego spadł w marcu do -30,2 pkt., co oznacza spadek mdm o 3,6 pkt. - wynika z badania Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska.

"Na pogorszenie się klimatu konsumenckiego wpłynęły przede wszystkim ocena zmian w sytuacji ekonomicznej Polski oraz roczna prognoza sytuacji finansowej gospodarstwa domowego. Pozostałe elementy składowe wskaźnika również spadły, ale w niewielkim stopniu" - napisano w komentarzu do badania.

Z badania wynika, że ocena obecnej sytuacji ekonomicznej Polski spadła o 1 pkt., ocena zmian w sytuacji ekonomicznej Polski spadła o 6 pkt., roczna prognoza zmian w sytuacji ekonomicznej Polski spadła o 2 pkt., ocena zmian w sytuacji finansowej gospodarstwa domowego spadła o 3 pkt., zaś roczna prognoza sytuacji finansowej gospodarstwa domowego spadła o 5 pkt.

"Wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wynosi -37,1 pkt. Jest to o 3,3 punktu mniej niż przed miesiącem. Na pogorszenie się sytuacji wpłynął głównie spadek oceny zmian w sytuacji ekonomicznej Polski" - napisano.

"Również kondycja finansowa gospodarstw domowych została gorzej oceniona w porównaniu do lutego 2013. Wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych spadł o 3,8 punktu i obecnie wynosi -23,3 pkt. Na obserwowany spadek wartości wskaźnika wpłynęło przede wszystkim pogorszenie rocznej prognozy sytuacji finansowej gospodarstwa domowego" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane