PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Spadł wskaźnik optymizmu konsumentów

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 27 czerwca 2013 14:02

TNS Consumer Index w czerwcu wyniósł - 28,7 pkt, kontynuując tym samym spadkową tendencję. W czerwcu w społeczeństwie przybyło krytycznych prognoz jak również ocen sytuacji ekonomicznej kraju, co jest głównym powodem spadku wartości TNS Consumer Index.

W stosunku do okresu sprzed roku znacząco pogorszyła się ocena sytuacji ekonomicznej kraju (-12 pkt) jak również przewidywania w tym zakresie (-8 pkt.).

- Obecny kontekst makroekonomicznym wywiera silny negatywny wpływ na bieżącą ocenę oraz prognozy sytuacji ekonomicznej kraju. Pogarszające się nastroje społeczne przyjmują charakter upowszechniony co oznacza, że obejmują swoim zasięgiem większość badanych grup społecznych. Konsumentom brakuje przesłanek, czy to z doświadczeń dnia codziennego, czy też z informacji prasowych, które pozwalałyby formułować optymistyczne oczekiwania odnośnie przyszłej sytuacji ekonomicznej ich gospodarstw domowych - mówi Marcin Idzik, associate director TNS Poslak.

" W najbliższych miesiącach sytuacja gospodarcza nie zmieni się" - to najczęściej formułowana prognoza na kolejne miesiące. Wskaźnik wyprzedzający koniunktury w tym zakresie nie wskazuje na zmianę dotychczasowego spadkowego trendu w najbliższej perspektywie.
    
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-06-28 14:13:29

  Nie spadł,bo cały czas jest niski.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane