Statystyczna polska rodzina przeznaczy na wakacje około 2060 zł

Autor: pr 24 lipca 2015 10:23

Na wakacyjny wypoczynek wydamy w tym roku ponad połowę swoich dochodów - wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Ferratum. Statystyczna polska rodzina przeznaczy w tym roku na wakacje równowartość 499 euro, czyli około 2060 złotych.

To 50,1 proc. miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego. Urlopy spędzać będziemy głównie w kraju. Na wyjazdy krajowe przeznaczyć planujemy średnio 330 złotych (16 proc. wakacyjnego budżetu).
- Z badań wynika jasno, że wakacyjny wyjazd to duże obciążenie dla naszego portfela. Zarabiamy mniej niż Niemcy, Holendrzy czy Szwedzi i sfinansowanie urlopu pochłania większą część naszych zarobków. Wielu Polaków nie pojedzie w tym roku na wakacje, część osób zdecyduje się na weekendowy wypad lub dwa. Chętnie przejdziemy się natomiast do restauracji lub pubu i uzupełnimy garderobę o coś do ubrania na lato - mówi Łukasz Kuleta z Ferratum Bank.

Rozrywki towarzyskie: wizyty w barach i restauracjach czy wypoczynek na plaży, pochłoną nam tego lata 15 proc. budżetu, czyli około 300 złotych. Nieco mniej (250 złotych) przeznaczymy na zakupy letniej odzieży. Nie będziemy też oszczędzać na sporcie - wyjście na basen, gra w piłkę i inne rozrywki sportowe to rzeczy, w które jesteśmy gotowi zainwestować. I to więcej niż pozostali Europejczycy. Planujemy wydać na nie 9 proc. pieniędzy, czyli około 185 złotych.

Badanie EUROPEAN SUMMER BAROMETER przeprowadzono w 17 krajach UE, tylko w Polsce uprawianie sportu znalazło się wśród wakacyjnych priorytetów. - Polacy, podobnie jak Czesi, Słowacy, czy Litwini, będą też potrzebować więcej czasu na powrót do równowagi finansowej po wakacjach, niż mieszkańcy państw zachodnich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,60

  • Śr

    3,43

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane