W październiku wzrosła sprzedaż detaliczna

Autor: PAP 3 grudnia 2014 13:49

Sprzedaż detaliczna w Polsce w październiku 2014 roku wzrosła o 0,6 proc. rdr, po spadku o 1,1 proc. rdr we wrześniu, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,5 proc. - podał Eurostat.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane.

Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów. To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

Według GUS sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 2,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a mdm wzrosła o 4,2 proc.

Ponadto biuro statystyczne Unii Europejskiej podało, że sprzedaż detaliczna w strefie euro w październiku w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrosła o 0,4 proc., a miesiąc wcześniej spadła o 1,2 proc., po korekcie. Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła w eurolandzie w X o 1,4 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 0,5 proc., po korekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane