PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wartość polskiego rynku żywności ekologicznej wynosi ok. 600 mln zł i nadal rośnie

www.portalspozywczy.pl 12 czerwca 2013 14:52

Jak wynika z szacunków ekspertów rynek zdrowej żywności jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. - Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na kupowane produkty, ich etykiety oraz skład. Zależy im na tym, aby były naturalne i nieszkodliwe dla zdrowia. Polski rynek żywności ekologicznej szacowany jest na ok. 600 mln zł i jak przewidują eksperci, w kolejnych latach będzie rozwijał się dynamicznie - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Renata Łuczyńska-Bogusz, dział komunikacji i pr.

Moda na zdrowe odżywianie w Polsce trwa. Trend ten cieszy przedstawicieli firmy Paula, która produkuje naturalne dodatki do żywności. Przedstawiciele firmy zdają sobie jednak sprawę, że jest to i jeszcze długo będzie nisza spożywcza w naszym kraju. W krajach starej Unii Europejskiej, średnie spożycie zdrowej żywności wynosi ok. 3 proc. liderami są Dania, Szwajcaria, Niemcy i Austria gdzie zdrowa żywność stanowi ok. 4-5 proc. ogólnie spożywanej żywności. W Polsce jest to na razie tylko 0,2 proc.

- W porównaniu do rynku tradycyjnej żywności, rynek ten rośnie dość szybko, bo nawet o 20-30 proc. rocznie. Zwiększa się świadomość Polaków dotycząca zdrowego żywienia i przybywa producentów z tej branży. Dynamice z pewnością sprzyja panująca wśród konsumentów moda na prowadzenie zdrowego stylu życia, a także rosnąca świadomość dotycząca jakości spożywanych produktów. Takie oczekiwania wymuszają na producentach żywności konieczność dostosowania się do potrzeb konsumentów. Dlatego, w naszej ocenie, wraz ze wzrostem świadomości społecznej, segment żywności premium, opartej głównie na naturalnych składnikach powinien rozwijać się w dość szybkim tempie - mówi Renata Łuczyńska-Bogusz.

FPH Paula jest producentem naturalnych dodatków do żywności. Firma współpracuje z takimi firmami jak m.in.: Nestle, Unilever, Kamis, Prymat czy Heinz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane