Wydatki na Wszystkich Świętych na poziomie 50 zł

www.portalspozywczy.pl 31 października 2014 20:06

To będą oszczędne święta Wszystkich Świętych - wynika z badania, przeprowadzonego wśród internautów przez portal Money.pl. Prawie połowa ankietowanych planuje wydać w tym roku na dekorację grobów bliskich nie więcej niż 50 złotych - informuje serwis Money.pl.

Rynek świec w Europie - jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Świec - warty jest 1,5 miliarda euro. W Polsce w kontekście wartości rynku świec i zniczy pojawiają się kwoty kilkuset milionów złotych, jednak nawet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Świec i Zniczy nie ma szczegółowych danych. Wiadomo jedynie, że przełom października i listopada to w tej branży okres żniw. W tym roku - jak wynika z badania internautów, przeprowadzonego przez portal Money.pl - prawie połowa ankietowanych przystroi groby bliskich za kwotę poniżej 50 złotych.

Wydatki na minimalnym poziomie deklarują przede wszystkim osoby młode. W grupach do 24 i od 25 do 34 lat prawie dwie trzecie ankietowanych nie wyda na kwiaty i znicze więcej, niż 50 złotych. Wraz z wiekiem respondentów rośnie jednak skłonność do większych wydatków. Największy odsetek deklarujących kwoty przekraczające 500 złotych jest wśród osób w wieku 45-60 lat.

Z deklaracji internautów, badanych przez Money.pl wynika, że 40 procent z nich planuje wyjechać na Wszystkich Świętych do rodziny i bliskich, 60 procent będzie odwiedzać groby w miejscu swojego zamieszkania. Ci, którzy zdecydują się jednak wyjechać, deklarują znacznie wyższe wydatki na dekorację odwiedzanych grobów. Prawie dwukrotnie częściej planują wydatek między 101 a 500 złotych. Prawie co ósmy badany, który Wszystkich Świętych spędzi poza domem, na znicze i kwiaty wyda ponad 500 złotych.

Badanie zostało przeprowadzone przez Money.pl w dniach 30-31 października 2014 za pomocą systemu ankiety.interaktywnie.com na próbie 847 internautów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane