Żywiec Zdrój: Rynek wody butelkowanej nadal rośnie

Autor: pr, dlahandlu.pl 17 sierpnia 2016 12:07

Według najnowszego raportu firmy badawczej Nielsen, od stycznia do końca czerwca 2016 r. wielkość i wartość rynku napojów bezalkoholowych wzrosła o blisko 4 proc. w stosunku do roku ubiegłego. - Najsilniej do tego wzrostu przyczyniła się kategoria wody butelkowanej, a produkty Żywiec Zdrój stanowiły w ostatnich 6 miesiącach prawie 30 proc. wartości tego segmentu rynku - podkreśla firma.

Cała kategoria wód butelkowanych była drugą co do wartości kategorią na rynku napojów bezalkoholowych osiągając w ostatnim półroczu wzrost o 7,7 proc. Była to też kategoria
charakteryzująca się najszybszym tempem wzrostu - jej wielkość urosła aż o 11,7 proc. Rynek napojów bezalkoholowych, w tym wody, charakteryzuje się dużą sezonowością. Do kolejnych wzrostów w drugim kwartale 2016 r. przyczyniły się wysokie temperatury powietrza, czyli łagodna zima i ciepły czerwiec.

Oba segmenty w kategorii wody – czyli woda gazowana i niegazowana – pokazały wzrost na podobnym poziomie, przy czym wzrost wartościowy był szybszy niż w przypadku wielkości rynku. Wartość rynkowa wody gazowanej rosła stopniowo. W ostatnim półroczu zwiększyła się o 12,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim, a wartość segmentu wody niegazowanej urosła o 16,2 proc.

Wartościowy udział Żywiec Zdrój w całej kategorii napojów bezalkoholowych wzrósł od początku roku do 8,7 proc. w stosunku omawianego okresu w roku 20151.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane