PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

1,05 mln zł straty Organic Farmy Zdrowia

Autor: www.dlahandlu.pl 27 listopada 2014 11:26

1,05 mln zł straty Organic Farmy Zdrowia

Organic Farma Zdrowia podała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2014 r. W tym czasie przychody netto ze sprzedaży wyniosły 33 209 tys. zł (29 574 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego). Strata ze sprzedaży to 336 tys. zł, a strata netto wyniosła 1 051 tys. zł w porównaniu do 451 tys. zł w roku ubiegłym.

- Zarządowi spółki udało się doprowadzić do zamknięcia w czwartym kwartale 2 bardzo nierentownych lokali. Stosowne dokumenty zostały podpisane we wrześniu. Jednak w związku z koniecznością likwidacji niezamortyzowanych do końca nakładów inwestycyjnych, jakie zostały poniesione w adaptację lokali, spółka zaksięgowała jednorazową stratę w kwocie 229 tys. zł (zawiązując rezerwy w ciężar pozostałych kosztów operacyjnych), co dodatkowo powiększyło stratę operacyjną po trzech kwartałach do kwoty 910 tys. zł, a wynik brutto/netto zakończył się stratą 1,05 mln zł. Rentowność EBITDA była pozytywna i wyniosła 356 tyś. zł, ale to oznacza spadek o 41% w stosunku do tego samego okresu 2013 roku - podaje zarząd firmy.

Ujemne wyniki Organic Farma Zdrowia w trzecim kwartale spowodowały, że również wyniki grupy za trzeci kwartał są trochę słabsze niż rok wcześniej. Natomiast po trzech kwartałach Grupa może się pochwalić kwotą 511 tys. zł zysku na sprzedaży. Jedynie wynik netto pokazuje stratę 340 tys. zł w stosunku do - 164 tys. zł rok wcześniej (między innymi z powodu jednorazowej straty 229 tys. zł odpisu na niezamortyzowane nakłady w zamkniętych sklepach).

- Spółka Organic Farma Zdrowia S.A. znacząco zwiększyła w okresie trzeciego kwartału swój potencjał wzrostowy poprzez dołączenie 10-ciu sklepów Tradycyjne Jadło i otwierając pierwszy sklep nowego konceptu convenience Organic Zielone Oko. Produkcyjno-dystrybucyjne spółki Grupy (Eko-Wital i Bio Planet), kontynuowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty sprzedaży, a Grupa gastronomiczna Green Way weszła na trwałą ścieżkę wzrostów sprzedaży i rentowności. Na tym tle zarząd spółki optymistycznie ocenia możliwość osiągnięcia dobrych wyników w czwartym kwartale i na koniec roku, a jeszcze bardziej perspektywy rozwoju Grupy Organic Farma Zdrowia i osiągania coraz lepszych wyników w 2015 roku i kolejnych latach - podsumowuje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • POdwyżki cen 2015-01-02 23:00:21

    Sklep dla bogaczy a ilu ich mamy w POlsce ? :D

    Zresztą Bio produkty nie są wcale takie Bio...ale jak weszła żywność GMO do POlski to naPewnO im się POprawi sprzedać PrOduktów

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane