PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

1,15 mln transkacji usługi cash back w II kwartale br.

Autor: pr 8 grudnia 2014 12:44

53 tys. punktów handlowo-usługowych oferujących usługę i ok. 1,15 mln. transakcji na łączną sumę ponad 126 milionów złotych w II kwartale b.r. - cashback, czyli wypłacanie gotówki z kasy podczas płatności kartą za zakupy, zdobywa coraz większą popularność.

Płać kartą i wypłacaj to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki (do 300 zł) z kasy punktu handlowo-usługowego podczas płatności za zakupy kartą. Skorzystać mogą z niej użytkownicy niemal wszystkich kart debetowych oraz części kart kredytowych. Każda transakcja wypłaty gotówki w sklepowej kasie jest potwierdzana kodem PIN. Obecnie konsumenci mogą korzystać z tej usługi m.in. na wszystkich stacjach własnych Orlen i Bliska, w delikatesach Alma, supermarketach i hipermarketach Carrefour, sieci sklepów Freshmarket, Żabka, Krakowski Kredens, Małpka Express czy sklepach branży RTV/AGD Media Markt i Saturn.

Jak pokazuje raport przygotowany przez Narodowy Bank Polski, możliwość wypłaty gotówki z kasy, czyli tzw. cashback, pod koniec czerwca 2014 r. oferowało na naszym rynku ok. 53 tys. punktów handlowo-usługowych. W II kwartale bieżącego roku dokonano ponad 1,15 miliona tego typu transakcji, co oznacza wzrost o ponad 31% w stosunku do I kwartału 2014. O ponad 29% wzrosła również wartość transakcji, która łącznie wyniosła ponad 126 milionów złotych.

MasterCard ruszył z drugą odsłoną kampanii promującej tę usługę. Kampania, obejmująca prasę, internet i outdoor, potrwa do końca roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zoe 2014-12-31 12:14:09

    Widzę, że cashback zrobil się modny. chce kupić lustrzankę i widzę wielką reklame, ze jak kupisz u nas, to oddamy ci czesc jako cashback. wchodze na lepszaoferta pl to znalazlem ranking dostawcom prądu - zachecaja mnie cashbackiem, wchodzę do banku, podobnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane