1,16 mld zł obrotów Bricomarche, sieć wdraża nowe koncepty supermarketów

Autor: dlahandlu.pl 18 marca 2015 13:12

1,16 mld zł obrotów Bricomarche, sieć wdraża nowe koncepty supermarketów

Sieć Bricomarche zanotowała w 2014 roku obroty na poziomie 1,16 mld zł, zwiększając je o 19,1 proc. w stosunku do wcześniejszego roku. W 2014 roku otwartych zostało 14 nowych punktów sprzedaży "dom i ogród" (przyrost o 12 placówek netto). Ponadto w ub.r. sieć rozpoczęła proces przejmowania lokalizacji po sieci Nomi.

W 2014 r. w miejscu dawnych sklepów Nomi w Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach i Tczewie powstały trzy punkty sprzedaży Bricomarche.

Do końca 2015 roku kolejnych 7 sklepów Bricomarche zastąpi placówki handlowe po Nomi, sieć rozważa również przejęcie kolejnych 4 sklepów po konkurencji.

Bricomarche wdraża również nowy koncept supermarketów. Sieć wprowadzi powiększone formaty dla placówek przejętych po Nomi oraz dla rozbudowujących się własnych punktów - będzie to koncept o powierzchni handllowej przekraczającej 2000 mkw. nawet do 3500 mkw. (obecnie ok. 1400 mkw.)  Obok obecnej strefy "potrzeb", czyli materiałów budowlanych i remontowych powstanie strefa "przyjemności", czyli dekorowania i  wyposażania wnętrz.

Równolegle opracowany został oszczędny koncept Eko dla nowych supermarketów Bricomarche. Poza uproszczoną konstrukcją  i wizerunkiem oraz nowymi gamami produktów, w sieci maja zostac wprowadzone rozwiązania, które podniosą ich funkcjonalność i pozwolą na obnizenie kosztów eksloatacji. Jest to  propozycja Bricomarche dla mniejszych miast  i powierzchnią sprzedaży ok. 1000 mkw.

- Dzięki zastosowaniu stalowej konstrukcji sali sprzedaży i murowanej częsci socjalnej Muszkieterom uda się osiągnąć optymalizację kosztów budynków Bricomarche i obniżyc je o około 30 proc.- mówi Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalny centrali Bricomarche.

Pierwsze sklepy zbudowane w oparciu o nowe rozwiązania będą otwierane na początku 2016 roku.

Sieć zajmuje 4 miejsce w kategorii marketów DIY po Castoramie,  Leroy Merlin i Obi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kosztorysy 2015-03-23 09:09:29

  Optymalizacja to co można osiągnąć dzięki audytowi możliwości zastosowania materiałów zastępczych.

  Dodatkowo dobre kosztorysy uwzględniające rynkowe ceny to możliwość poznania realny kosztów inwestycji.

  Ważne je znać przed zawarciem umowy i spać spokojniej.

  Więcej informacji: tjurkowski@techbud.waw.pl

  Zapraszam do kontaktu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,10

 • Śr

  5,83

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane