PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

1,2-proc. spadek sprzedaży Tesco w okresie Bożego Narodzenia

Autor: www.dlahandlu.pl 9 stycznia 2014 09:30

1,2-proc. spadek sprzedaży Tesco w okresie Bożego Narodzenia

Grupa Tesco podała wyniki finansowe za okres sześciu tygodni do 4 stycznia. W tym czasie sprzedaż Grupy spadła o 1,2 proc. (z włączeniem benzyny) i 1,6 proc. przy aktualnym kursie wymiany.

Całkowita sprzedaż w Europie spadła o 0,8 proc. przy stałych kursach wymiany, przy lepszym wyniku like for like na każdym z rynków (ogólny spadek o 1,3 proc. z benzyną) niż w III kwartale, w tym pozytywnym wzrostem sprzedaży LfL w Polsce i na Węgrzech.

W przypadku Wielkiej Brytanii zanotowano spadek 3,1 proc. Sprzedaż międzynarodowa LfL (z włączeniem benzyny) spadła o 3,5 proc.

- Dalsze osłabienie na rynku spożywczym ma w dalszym ciagu wpływ na nasze wyniki w Wielkiej Brytanii. Nasze bieżące działania w celu budowania lepszego Tesco w Wielkiej Brytanii przynoszą efekty, aczkolwiek efekty tych działań są maskowane w krótkim okresie przez dokonywanie strategicznych zmian w celu poprawy długoterminowej stabilności naszego biznesu. Zgodnie z oczekiwaniami w okresie Bożego Narodzenia nastąpiło dalsze przesunięcie konsumentów w kierunku wielokanałowej sprzedaży detalicznej -  Tesco nadal odgrywa tutaj wiodącą rolę - komentuje Philip Clarke, chief executive Tesco.

Natomiast największy konkurent Tesco w Wielkiej Brytanii - sieć Sainsbury - zanotowała w okresie świątecznym (14 tygodni do 4 stycznia) wzrost sprzedaży LfL o 0,2 proc. i określa ten czas jako "Best Christmas Ever". 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Tedan 2014-01-13 11:17:56

    Zawsze podawali z wyłączeniem petrolu. Oj realne wyniki muszą być jeszcze gorsze - tonący brzytwy się łapie.

  • Ged 2014-01-10 11:14:21

    co to znaczy z włączeniem benzyny.. może jednak z wyłączeniem co?

  • ki 2014-01-09 17:08:06

    kiepski dział zakupów=kiepska oferta=kiepski marketing

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane