PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

1,4-proc. spadek sprzedaży LfL Tesco w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 22 kwietnia 2015 10:30

1,4-proc. spadek sprzedaży LfL Tesco w Polsce fot. PTWP

Tesco Polska opublikowało wyniki finansowe za rok 2014/15, kończący się 28 lutego 2015 r. Sprzedaż w tym okresie wyniosła 11,2 mld zł (bez VAT).  Sprzedaż porównywalna like-for-like spadła o 1,4 %.

- Działaliśmy w trudnym otoczeniu rynkowym, co wraz ze zjawiskiem deflacji wpłynęło na nasze wyniki. W tym roku finansowym, dzięki wykorzystaniu doświadczenia w ramach nowego zespołu zarządzającego dla regionu Europy Środkowej, będziemy jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania naszych klientów - komentuje Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.Sieć wymienia działania, jakie podjęła w badanym okresie:

• W minionym roku finansowym Tesco wzmocniło swoją ofertę dla klientów, skupiając się na działach świeżej żywności, ladach delikatesowych i piekarni. Poszerzyła się oferta produktowa, dzięki wprowadzeniu w nowej odsłonie marki Value oraz wzbogaceniu asortymentu Tesco Finest.
• Firma uruchomiła w Krakowie Europejskie Centrum Innowacji, które odpowiada za tworzenie i rozwój nowych produktów marek własnych, oferowanych na rynkach krajów Europy Środkowej.
•  Usługa Tesco Ezakupy poszerzyła swój zasięg o cztery nowe regiony i jest dostępna już dla 13,5 miliona klientów. Ezakupy zanotowały znaczny wzrost sprzedaży like-for-like, zaś od startu usługi w 2012 roku zrealizowano 2 miliony zamówień.

Firma ogłosiła także zmianę w sposobie zarządzania i organizacji pracy na czterech europejskich rynkach - w Czechach, Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. Nowym zespołem zarządzającym kieruje David Morris.

- Zanotowaliśmy poprawę wyników w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. Pomimo poprawy wyników sprzedaży, cały czas wyzwaniem pozostaje zyskowność. By poprawić konkurencyjność naszego biznesu i zapewnić jego długofalowy rozwój, ogłosiliśmy powstanie jednej jednostki biznesowej dla Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Dzięki temu będziemy bardziej konkurencyjni, uprościmy naszą pracę i uwolnimy zasoby, by móc skupić się na naszych klientach - powiedział David Morris.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Darek 2015-04-22 13:44:37

  "Jest absolwentem studiów MBA Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign oraz uczestnikiem..." Czego? Potrzebujecie pomocy w kopiowaniu tekstów?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane