PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

10,40 euro za godzinę w bawarskim Amazonie. A jak będzie w Polsce?

Autor: wroclaw.gazeta.pl 7 kwietnia 2014 09:57

O ile wśród klientów Amazon cieszy się wzorową reputacją, o tyle zły sposób traktowania pracowników fizycznych od kilku lat nie schodzi ze stron europejskich gazet - pisze wroclaw.gazeta.pl

Amazon nie robi tajemnicy z zarobków swoich pracowników fizycznych. Przed wejściem do hali w bawarskim Graben wisi plakat informujący o stawkach brutto. Na wejście każdy dostaje 10,40 euro za godzinę pracy. Po roku kwota wzrasta do 11,80 euro, a po dwóch latach do 12,32 euro za godzinę. Do tego czasem dochodzi miesięczna premia za dobre wyniki, maksymalnie w wysokości 8 procent wynagrodzenia.

40 procent pracowników Amazona w Graben to mieszkający w okolicy imigranci z Polski, Węgier, Rumunii, Ukrainy, a nawet z Afryki.

Jak podaje gazeta.pl, wkrótce we Wrocławiu ruszy rekrutacja pracowników fizycznych do nowego centrum logistycznego. Zarobki nie są jeszcze znane, ale Tim Collins dyrektor operacyjny Amazona na Europ, przyznaje, że nie będą znacząco odbiegać od średniej u konkurencji, np. LG Electronics. Rekruterzy szacują, że miesięczna stawka brutto wyniesie ok. 1800-3000 zł. Na pytanie, czy stali pracownicy będą zatrudniani także na podstawie tzw. umów śmieciowych, Andersen odpowiada, że znając politykę firmy, nie wyobraża sobie takiej sytuacji.

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane