PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

10 czerwca rusza pierwszy Aldi w Warszawie

www.portalspozywczy.pl 29 maja 2015 19:10

Sieć Aldi uruchomi swój pierwszy sklep w Warszawie. Placówka ruszy 10 czerwca, przy ul. Radzymińskiej 245. W Polsce działa obecnie ponad 90 sklepów niemieckiej sieci.

Warszawski Aldi to piętrowy budynek o powierzchni całkowitej ok. 1200 mkw. Przy markecie znajduje się parking na ok. 90 miejsc. Aldi w Warszawie, to „nowy” koncept sklepu oferujący szerszy asortyment i większy komfort zakupów, niż sklepy otwierane jeszcze kilka lat temu.

Sklepy Aldi oferują średni asortyment prawie 1000 różnych produktów, w dużej mierze pod marką własną. Można się spodziewać, że oferta stołecznej placówki będzie szersza niż standardowa. Firma coraz mocniej rozwija ofertę produktów świeżych (owoców, warzyw, pieczywa z własnego odpieku na miejscu, w sklepie), a także wyrobów brandowych, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej rozpoznawalnych marek, jak np. Coca Cola czy Wawel.

Wejście sieci Aldi do Warszawy to ważny przełom w rozwoju niemieckiej sieci w Polsce, która skupiała się na otwieraniu sklepów na zachodzie i południu kraju. Otwarcie pierwszego sklepu w stolicy sygnalizuje, że Aldi w swoim dość „spokojnym” tempie będzie chciał rozwijać sieć na północy i wschodzie Polski. Dotychczas sieć otwierała na polskim rynku od kilku do kilkunastu sklepów rocznie. Czy można spodziewać się nowego otwarcia i przyspieszenia ekspansji? Wydaje się, że tak. Tylko efekt skali będzie mógł zapewnić trwałą rentowność biznesu sieci Aldi w Polsce. Przy 90 sklepach jest to niezwykle trudne. Dotychczas Aldi rozwijał się w naszym kraju bardzo ostrożnie, budując swoją pozycję w cieniu największych konkurentów, teraz nadszedł moment aby przyśpieszyć wykorzystując m.in. słabość innych dyskonterów i potencjał firmy matki w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Piotr 2015-05-29 23:08:41

    Aldi Nord w Polsce dosyć fajnie się prezentuje, sklepy są czyste, dużo towaru, miła obsługa no i nie trzeba stać długo w kolejkach. A i ceny są niższe niż w Biedronce,

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane