PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

10 najlepszych start-upów na IV Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku

Autor: PTWP 20 września 2017 15:26

Robot, który sprawdza czystość lotniska, system do uprawy wertykalnego ogródka, wirtualny hologram interaktywnej hostessy, lustro reklamowe dopasowujące treści do użytkowników – te i inne pomysły na biznes znalazły się w finałowej dziesiątce konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017. Autorzy najbardziej innowacyjnych konceptów zaprezentują się podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017 r.).

Do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 zgłosiły się 44 start-upy. Eksperckie jury wyłoniło spośród nich dziesięć najbardziej interesujących projektów, reprezentujących następujące branże: automatyka i robotyka, budownictwo, EdTech, internet rzeczy, IT, ogrodnictwo i wystrój wnętrz, reklama i marketing, rozrywka elektroniczna i wirtualna rzeczywistość, technologia biomedyczna oraz software house. Najciekawszy start-uperzy wystawią swoje stoiska podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Będą mieli również pięć minut na zaprezentowanie się przed kongresowymi gośćmi i zarażenie potencjalnych inwestorów swoimi pomysłami.

– Obecność na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku jest dla młodych biznesów szansą nie do przecenienia. Możliwość zaprezentowania się przed półtoratysięczną publicznością otwiera wiele drzwi – to prosta droga do komercjalizacji przedsięwzięć, otrzymania cennego wsparcia eksperckiego i organizacyjnego, zaistnienia w mediach, czy zbudowania owocujących
w przyszłości kontaktów biznesowych. Zyskują obydwie strony, dla dojrzałych przedsiębiorców takie spotkania są inspiracją, bodźcem do podjęcia nowych wyzwań i zainwestowania w projekty z dużym potencjałem – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego
w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

W finałowej dziesiątce konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 znalazły się, jak przed rokiem, innowacyjne i nowoczesne rozwiązania: system do wertykalnej uprawy roślin bez ziemi, robot do wykrywania odłamków na powierzchniach płaskich, hybrydowa przystawka do napędu wózka inwalidzkiego, szablon kształtów plaster miodu, lustro reklamowe, technologia nawigacji morskiej do wykrywania obiektów niebezpiecznych, oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości, wirtualny hologram interaktywnej hostessy, platforma do nauki języków obcych z opcją „na żądanie“, urządzenie elektroniczne i aplikacja do wysyłania przypomnień na telefon.

Aero Tower (siedziba: Nisko) – pierwszy w Polsce system do uprawy roślin bez ziemi, wykorzystujący wertykalne ułożenie, zapewniające do 90% lepsze wykorzystanie przestrzeni. Dzięki 100% wchłanialności składników pokarmowych oraz wody przez korzenie, naziemne części rosną do 40% szybciej niż w tradycyjnej uprawie glebowej. System Aero Tower zużywa do 90% mniej wody niż w tradycyjnej uprawie, dzięki rotacji wody w zamkniętym obiegu. Rośliny posiadają więcej przeciwutleniaczy oraz wymagają znacznie mniej pracy. Rozwiązanie umożliwia uprawę ziół, warzyw i owoców przez cały rok w miejscach niesprzyjających, tj. piwnice, pomieszczenia bez okien itp.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    4,83

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane