100 mln zł ma kosztować budowa dworca z centrum handlowym w Kielcach

Property News 16 kwietnia 2013 21:10

Budowę zintegrowanego centrum komunikacyjnego planuje na bazie kieleckiego dworca PKS spółka "Polska Komunikacja Samochodowa 2" z Warszawy należąca do grupy kapitałowej Retail Provider. "Zakładamy, że powstanie 16 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej w jednym poziomie" - powiedziała PAP pełnomocnik zarządu PKS2 odpowiedzialna za realizację tego projektu.

Całkowity koszt budowy zintegrowanego centrum komunikacyjnego inwestor szacuje na "nie mniej niż 100 mln zł" - powiedział pełnomocnik Polskiej Komunikacji Samochodowej i grupy kapitałowej Retail Provider mec. Rafał Trusiewicz.

"Finansowanie bankowe w tego typu projektach jest 10-letnie, czasem dłuższe, czasem krótsze, w zależności od tego jak ułożone są czynsze, jaki jest stosunek powierzchni do przychodu. My zakładamy, że jeżeli kredyt jest na 10 lat, to w takim okresie musi zostać spłacony" - ocenił Trusiewicz.

Przedstawiony projekt zakłada częściowe obudowanie obecnego okrągłego dworca PKS w Kielcach. Od strony ulicy Czarnowskiej stary dworzec będzie niemal całkowicie odsłonięty. Zachowana zostanie również charakterystyczna kopuła budynku. Pod ziemią znajdzie się m.in. parking dla samochodów osobowych.

Do podpisania umowy i zawarcia transakcji ma dojść 30 kwietnia br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane