100. sklep sieci Piotr i Paweł ruszy pod koniec przyszłego roku

www.portalspozywczy.pl 2 października 2012 14:38

100. sklep sieci Piotr i Paweł ruszy pod koniec przyszłego roku

W przyszłym roku sieć supermarketów Piotr i Paweł chce otworzyć swój 100. sklep w Polsce. Obecnie poznański operator ma blisko 90 placówek. - W tym, jak i w przyszłym roku chcemy otworzyć ok. 10 nowych sklepów. Do końca 2012 r. otworzymy jeszcze 2-3 placówki, m.in. w Olsztynie, na miejscu sklepu Rast. Nasz 100. sklep ruszy pod koniec przyszłego roku - zapowiada w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Woś, prezes sieci Piotr i Paweł.

- Przygotowujemy się do kolejnych otwarć, nasze nowe placówki powstaną m.in. w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, czy Szczecinie. Mamy także podpisane umowy najmu z deweloperami, jednak terminy otwarcia tych sklepów zależą od terminu oddania inwestycji do użytku - wyjaśnia Piotr Woś.

Prezes dodaje, że obecna sytuacja gospodarcza to dobry moment na rozwój sieci, chociażby ze względu na fakt, że można wynegocjować lepsze warunki najmu z deweloperami.

Sieć Piotr i Paweł będzie mocniej inwestować w rozwój sklepów franczyzowych. - Obecnie mamy ok. 30 sklepów we franczyzie, chcemy otwierać następne. Będziemy robić to jednak ostrożnie, tak aby utrzymać wysoką jakość usług oferowanych w naszych sklepach. Franczyzobiorcom przekazujemy już funkcjonujące sklepy, generujące odpowiedniej wartości obroty - tłumaczy prezes Piotra i Pawła.

W przyszłym roku, w ręce franczyzobiorców może trafić ok. 10 placówek. - Będziemy starali się utrzymać pewien stały poziom relacji w liczbie sklepów franczyzowych do placówek własnych. Proporcje, które będziemy chcieli utrzymać to 60 sklepów własnych do 30 punktów franczyzowych w tym roku, i 60 do 40 na koniec roku 2013.

Poznańska sieć Piotr i Paweł zarządza obecnie siecią ok. 90 sklepów, z czego większość działa w największych aglomeracjach i miastach średniej wielkości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10985

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane