PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

100 tys. terminali obsługuje płatności telefoniczne BLIK

Autor: dlahandlu.pl 24 sierpnia 2015 12:06

Po pół roku działalności BLIK jest dostępny w ponad 100 tysiącach terminali płatniczych, w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych i ponad 11 tysiącach bankomatów.

Zakupy telefonem zrobimy w ponad 100 tys. terminali płatniczych, obsługiwanych przez: eService i First Data Polska w sklepach, kawiarniach, punktach usługowych i handlowych. Obie firmy obsługują zbliżone ilości terminali - po ok. 50 tysięcy urządzeń. BLIK wystartował 9 lutego 2015 roku.

Celem Polskiego Standardu Płatności, twórcy BLIKA, jest zdobycie pozycji najwygodniejszej i najpopularniejszej formy płatności w Internecie. Już teraz BLIKIEM można zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów i na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, czy eCard.

Od 24 lipca takich transakcji za pomocą BLIKA możemy dokonywać w ponad 6 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów, należących do sieci Euronet.W  sumie pieniądze można wypłacić z 11,5 tys. urządzeń, czyli ponad połowy wszystkich bankomatów w Polsce. Wypłaty BLIKIEM są możliwe we wszystkich bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego Credite Agricole, Getin Bank, Idea Bank oraz we wpłato-bankomatach Euronet i bankomatach, które umożliwiają wypłatę w obcej walucie.

BLIK to metoda płatności, z której może korzysta ć ponad 800 tysięcy osób. Aby skorzystać z BLIKA wystarczy pobrać aplikację mobilną jednego z banków - założycieli systemu, czyli: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Aby dokonać zakupu należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie.
PSP prowadzi również dynamiczne działania aby sieć akceptacji BLIKA we wszystkich kanałach rosła jak najszybciej. Na etapie wdrożeniowym są obecnie: Paytel, IT Card - Planet Cash, Blue Media.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2017-11-03 01:05:16

  Słyszałam,że Millennium pobiera opłatę za płacenie blikiem.Więc na pewno nie będę płacić blikiem mimo iż mam na smarfonie.

 • Amelka 2017-11-02 19:35:02

  Czy można płacić blikiem w Carrefourze?

 • Ewa 2017-06-30 15:47:02

  dlaczego w Bydgoszczy nie można płacić blik w sklepach Lidl

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane