106 mln euro na rozwój centrów outletowych Fashion House

Autor: dlahandlu.pl 1 października 2012 09:43

Peakside Polonia Management ("PPM" ), spółka zarządzająca funduszami inwestycyjnymi działająca na polskim i wschodnioeuropejskim rynku nieruchomości komercyjnych, która w ostatnich dniach została zakupiona przez Peakside Capital pozyskała kapitał w wysokości ponad 106 mln Euro na refinansowanie swoich trzech centrów outletowych Fashion House Outlet Centres. Refinansowania udzielił bank Westdeutsche ImmobilienBank AG.


Uzyskane środki finansowe posłużą na działalność operacyjną i rozwój trzech centrów outletowych zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku, które są w portfelu Polonia Property Fund II.
- Po zakończeniu w ostatnich tygodniach procesu przejęcia PPM, pozyskanie refinansowania portfela funduszu Polonia II wspiera nasze zamierzenia rozwoju platformy w Polsce. Pozwoli nam to zrealizować dalsze plany rozwoju tych trzech centrów outletowych oraz ułatwi ich szybkie wdrożenie w życie - komentuje Stefan Aumann, partner założycielski firmy Peakside.


CENTRA OUTLETOWE FASHION HOUSE to obiekty o powierzchni 17 tys. mkw. najmu, na których zlokalizowane jest od 100 do 120 markowych salonów odzieżowych, obuwniczych oraz z wyposażeniem wnętrz. W ubiegłym roku w 3 centrach Fashion House obroty wzrosły średnio o 15  proc., a footfall o 5% w porównaniu do roku 2010. 

PEAKSIDE CAPITAL (PEAKSIDE) to firma Private Equity specjalizująca się w europejskim rynku nieruchomości. Peakside jest własnością swoich pracowników i powstała w wyniku wykupu European Real Estate Principal Investments (EMEA REPI) od Bank of America Merrill Lynch (BofAML), we wrześniu 2010 roku. Pod koniec roku 2011, Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 różnych krajach europejskich, osiągając wartości aktywów pod zarządzaniem brutto w wysokości ponad 1,4 miliardów Euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,59

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane