15 proc. Polaków robi listy zakupów w smartfonie

Autor: dlahandlu.pl 27 lutego 2017 15:28

Google ogłasza raport z 5-letniego badania, które objęło 625 tysięcy wywiadów z konsumentami z całego świata. Jak wynika z raportu Kantar Media wykorzystanie smartfonów w skali globalnej w ciągu zaledwie 4 lat uległo podwojeniu.

W 2012 r. jeden na 3 konsumentów w obrębie 40 zbadanych rynków posiadał smartfona. Tylko przez 4 lata, liczba ta wzrosła aż do 40%. Dzisiaj w Polsce, ze smartfonów korzysta 61% konsumentów w porównaniu do 15% sprzed 5 lat, co oznacza wzrost o 46 punktów procentowych w rozpowszechnieniu tych urządzeń.

Urządzenia mobilne upowszechniły się we wszystkich grupach wiekowych, jednak w szczególności dla młodych osób stały się zaufanym asystentem. Dla polskich użytkowników poniżej 25 roku życia smartfon służy głównie do:
⦁ wyszukiwania informacji: 80% z nich używa wyszukiwarek mobilnie,
⦁ oglądania wideo: 64% ogląda wideo przynajmniej raz w tygodniu,
⦁ ekran telefonu to pierwsza rzecz, na jaką zerkają po przebudzeniu: dla młodych użytkowników, smartfon to ulubione urządzenie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności, jak sprawdzanie godziny (70%) czy ustawianie budzika (74%),
⦁ robienia zakupów: 4% robi mobilne zakupy, a 27% poszukuje informacji o produkcie przynajmniej raz w tygodniu

Przeczytaj także:

Około jedna trzecia użytkowników smartfonów z całego świata stwierdziła, że korzysta z internetu częściej przy pomocy smartfona niż komputera czy tabletu. W Polsce odsetek ten wynosi 14%. W 2012 roku zapytaliśmy Polaków czy używają smartfonów, tabletów lub komputerów. Wtedy 61% populacji korzystało z jednego z tych urządzeń, 15% z dwóch, a tylko 2% ze wszystkich trzech. 5 lat później odsetek osób używających trzech ekranów to już 21%. Inne urządzenia wymagające łącza z internetem także zyskują coraz większą popularność: 32% Polaków stwierdziło, że posiada telewizor podłączony do sieci - smart TV.

Do czego jeszcze Polacy wykorzystują swoje smartfony?
⦁ 60% robi zdjęcia i kręci wideo,
⦁ 44% słucha muzyki,
⦁ 39% sprawdza pogodę,
⦁ 31% sprawdza wiadomości,
⦁ 29% gra w gry,
⦁ 26% zarządza kalendarzem i spotkaniami
⦁ 21% korzysta z map (także w trakcie podróży), informacji o natężeniu ruchu,
⦁ 15% sporządza listy zakupów i zadań do wykonania,
⦁ 10% czyta książki, magazyny,
⦁ 6% śledzi swoją aktywność sportową i diety.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane