PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

16 nowych otwarć w Sfinksie w tym roku

Autor: PAP 2 sierpnia 2016 21:37

Sfinks, właściciel sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i Wook, podtrzymuje, że w tym roku planuje otworzyć 16 nowych lokali, choć nie wyklucza, że ostatecznie ta liczba może być większa. Spółka myśli jednocześnie o wyjściu z kilku lokalizacji - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku chcemy otworzyć 16 nowych restauracji, być może uda się trochę więcej - powiedział wiceprezes Jacek Kuś.

W pierwszej połowie 2016 r. (trwającej od grudnia 2015 r. do maja 2016 r.), spółka otworzyła 7 nowych restauracji. W tym czasie zamknęła 10 lokali.

- Zamykamy małe restauracje, które nie pasują do naszej koncepcji. Mamy jeszcze kilka takich lokalizacji, z których chcielibyśmy wyjść, ale wydaje się, że w całym roku będzie więcej otwarć niż zamknięć - skomentował Kuś.

- Istotna jest rosnąca liczba krzeseł w naszej sieci i zwiększająca się powierzchnia sprzedażowa. Na koniec maja mieliśmy 114 restauracji i 18,8 tys. krzeseł, z czego 4 tys. w ogródkach letnich, których potencjał jest wykorzystywany w miesiącach wakacyjnych, czyli właśnie teraz - dodał.

Wśród restauracji otwartych w pierwszej połowie roku znajduje się przejęty przez Sfinksa Pub Bolek w Warszawie. - Planujemy zachować jego charakter, nie będziemy budować na jego podstawie sieci. Mamy na oku jeszcze parę takich niesieciowych miejsc, ale na razie właściciele nie są zainteresowani ich sprzedażą - powiedział Sylwester Cacek, prezes Sfinksa.

W okresie od grudnia 2015 r. do maja 2016 r. sprzedaż gastronomiczna Sfinksa wyniosła blisko 94 mln zł, z czego blisko 90 proc. generowały restauracje Sphinx, a 10 proc. pozostałe koncepty.

- Zakładamy, że po zakupie Pubu Bolek i otwarciu kolejnych restauracji Chłopskiego Jadła, struktura ulegnie zmianie i nastąpi wzmocnienie tej drugiej nogi naszego biznesu - powiedział Kuś.

- Jeśli chodzi o Chłopskie Jadło, to wydaje się, że ta sieć będzie w końcu działała tak, jak to zaplanowaliśmy. Otwarcia kolejnych dwóch restauracji mają nam to potwierdzić. Być może będzie ona rozwijana w takim tempie jak Sphinx, ale więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć w listopadzie - dodał Cacek.

Sfinks zanotował w okresie grudzień 2015 r. - maj 2016 r. 3,9 mln zł zysku z działalności operacyjnej i 6,4 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

- Z punktu widzenia zysku operacyjnego mogło być lepiej, jednak zmagamy się z dużą presją kosztową - skomentował prezes spółki.

- Chodzi przede wszystkim o niekorzystny kurs EUR/PLN, co jest dla nas istotne ze względu na stawki czynszów płacone w euro. Do tego dochodzi wzrost kosztów logistyki i niektórych surowców. Podjęliśmy już działania, które pozwolą nam te niekorzystne czynniki zmitygować - dodał wiceprezes.

Przedstawiciele Sfinksa podtrzymali prognozy spółki na 2016 r., które zakładają wypracowanie przez grupę 15 mln zł zysku netto oraz 219,2 mln zł przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,60

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8466

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane